KNYKK

Képtalálat a következőre: „knykk”

C-MED

NEOSOFT

MÖSZ

mosz.jpg

UIPM


KÜLFÖLDI SZÖVETSÉGEK

- Bulgarian
- Czech Republic
- Denmark
- United Kingdom
- Germany
- Hungary
- Italy
- Japan
- Ireland

- Poland
- Portugal
- Suisse
- Slovakia
- Sweden
- Turkey
- Ukraine
- United States

LINKEK

 



Ön a(z) 2920677. látogatónk.



Elégedetlen a helyezéssel

A Volán Fehérvár öttusázója, Demeter Bence egyedül képviselte klubunkat a Sarasotában rendezett Világkupa-döntőn. Fiatal öttusázónk a 22. helyen végzett, mivel a legjobb tíz közé várta magát, nem volt önfeledt, amikor értékelte floridai teljesítményét. 

- Kicsit csalódott vagyok, többet vártam magamtól. A döntő során végig azt éreztem, tompa a mozgásom. A riói kvóta megszerzése miatt előzőleg négy, Világkupán vettem részt, nem volt elég időm felkészülni az Amerikai Egyesült Államokban lebonyolított fináléra, ami különösen a fizikai számokban  jött ki. A páston 18 győzelem és 17 vereség volt a mérlegem, azt elfogadhatónak találtam. Főleg azok után, hogy nagyon gyengén kezdtem, 1-6-tal indítottam, onnan talpra álltam, a vívás utolsó harmadában nagyon jól ment, folyamatosan adtam a tusokat, az utolsó négy asszót megnyertem. Az úszás nagyon gyengén ment, tavaly 2:06-ot is úsztam, 2:04-es időnél azt mondtam volna, elfogadható, sajnos nem, sikerült, az általam várttól minimum két másodperccel elmaradtam, 100 méter után éreztem, gyenge idővel csapok célba. Korábban 150-nél jött a holtpont, ezúttal 50 méterrel korábban, már száznál. Mivel nem voltam edzésben, nem tudtam a korábban megszokott ritmust tartani. A nagyon jól sikerült kecskeméti VK-verseny, a bronzérem után nem jutott elég időm felkészülni Sarasotára. Előbb mentünk ki a viadalra, úszni nem is nagyon tudtam Amerikában, a szervezők nem adtak megfelelő edzéslehetőséget. Vagy olyan időpontot írtak ki, amikor nem tudtunk eljutni az uszodába, illetve egyszerűen eltörölték a számunkra előzőleg biztosított edzésidőt. Ha felkészültebben megyek ki, nem gond, hogy nem gyakorolhattam a medencében, így viszont problémát okozott. A lovaglás során egy verőhibát vétettem, továbbá volt majdnem kilenc másodperc időtúllépésem, ami összességében elfogadható volt. A mellém rendelt lóval nem tudtam gyorsabban menni. A kombi során a 19. helyről indultam, gyengén lőttem, zavaróan fújt a szél. Ez is közrejátszott a gyenge teljesítményben, valamint az is, hogy nem volt nem voltam megfelelő erőállapotban. A futás a verseny kétharmadáig jól ment, ám a folytatásban nem tudtam azt a tempót diktálni, mint a korábbi VK-n, hagytam a pályán bőven másodperceket. Úgy utaztam Floridába, hogy a 10-be szeretnék kerülni, úgy gondoltam, ez teljesíthető. Ha összejön, fontos ranglista pontokat tudtam volna szerezni, most talán egy ponttal van több, mint korábban, érthetően nem vagyok elégedett. Nehéz verseny volt. 
Demeter Bence elmondta, a következő, rendkívül fontos viadal a két hét múlva, május utolsó hetében sorra kerülő világbajnokság, Moszkvában. Ez az év egyik legjelentősebb versenye, sportolónk számára is az. Ugyanis az orosz nagyvárosban ér véget a kvalifikációs időszak.  
- Az egyéni verseny első három helyezettje automatikusan kap kvótát. Ha viszont olyan áll dobogóra, akinek már ötkarikás indulási joga, ezúttal nem mögötte levő kapja meg, hanem a pontok mennek a világranglistára. Illetve egészen pontosan az olimpiai ranglistára, onnan lehet riói jogosultsághoz jutni. Jelenleg 17. helyen vagyok a listán, előzőleg a 10. pozícióban tanyáztam, visszacsúsztam hét helyet. Úgy gondolom, a korábbi, 10. hely visszaszerezhető. Négy éve a 22. pozícióból kaptam kvótát, mégsem indulhattam Londonban. Úgy gondolom, ha Moszkvában a legjobb 10 között végzek, a jelenlegihez képest biztosan előrelépek 4-5 helyet. Nincsenek lefektetve a válogatási elvek, nem tudom, a moszkvai eredmények után születik döntés a brazíliai indulókról, vagy sem. Úgy gondolom, Marosi - akinek még szintén nincs meg a kvótája hivatalosan - az idei eredményei alapján ott lesz az olimpián, a másik helyért pedig én csatázom majd Kaszával, aki tavaly nyáron, Bathban, az Eb-n megszerezte a kvótát. Nincs hivatalos információm, csak tippelek, hogy a szövetségi kapitány a júliusi, szófiai Eb előtt - a kontinensviadal kvótát már nem ad, viszont sok dologról dönthet - azt mondja, aki jobban szerepel Bulgáriában, az utazhat az olimpiára. Úgy gondolom, akkor már hárman rendelkezünk kvótával: Marosi Ádám, Kasza Róbert és én. Egy nemzetet pedig ketten képviselhetnek az olimpián.
Horog László


demeter_bence2.jpg



Demeter Bence a 22. helyen

A Volán Fehérvár riói, ötkarikás szereplésre hajtó kiválósága a kecskeméti VK bronzérme után titkon a Világkupa-döntőn, a floridai Sarasotában is érmes helyezésben reménykedett. Nem jött össze, Demeter Bence a 22. helyen ért célba. Marosi Ádám 6. lett, Kasza Róbert pedig 29. a 36 versenyzőt számláló világdöntőben.

A földgolyó legjobbjait felvonultató, rendkívül erős mezőnyben három honfitársunknak szurkolhattunk, ugyanis Marosi Ádám, Demeter Bence és Kasza Róbert képviselte a magyar színeket. Óriási dolog, a magyar öttusa erejét mutatja, hogy hárman voltak ott a fináléban.

Vívásban Demeter Bence szerepelt a legjobban, de az ő teljesítménye sem lett kiemelkedő. 18 győzelmet aratott, 14. lett ebben a számban és 208 pontot gyűjtött. Marosi Ádám 17 győzelemmel, tehát egy győzelemmel maradt el Demeter Bencétől, de a mezőny sűrűségére jellemző, hogy ez mindössze a 23. helyet jelentette számára a páston, 204 ponttal. Kasza Róbert 15 győztes asszónak örülhetett, ami az első tusa végén a 27. helyet, valamint 191 pontot jelentett számára.

A medencében a mieink közül Marosi Ádám szelte leggyorsabban a habokat, 2:01.74-es időeredménye a 4. helyre volt elég, a begyűjtött 335 ponttal jóval közelebb került az élmezőnyhöz. Kasza Róbert is a mezőny elejében zárta ezt a számot, 2:02.66-os ideje a 10. helyet jelentette és 332 pont járt érte. Demeter Benének nem sikerült jól ez a szám, illetve a medencében túl erős volt a mezőny, a korábban világeseményeken megszokott 2:04-es idejénél két másodperccel rosszabbat, ezúttal 2:06.36-ot úszott, ami ebben a számban a 26. helyre volt jó.

A következő feladat során, a lovas pályán egyik öttusázónknak sem sikerült hibátlanul teljesítenie. A verőhibák miatt Marosi Ádám a 11. (293 pont), Demeter Bence a 22. (284 pont), Kasza Róbert pedig a 29. (240 pont) helyet tudta megszerezni. Mindez azt jelentette, hogy a kombinált szám előtt Marosi Ádám hátránya 31 másodperc lett az élen álló kínai Guan Jianli mögött, míg még hátrább, Demeter Bence 50, Kasza Róbert pedig 100 másodperccel később indulhatott, ami jelentős különbségnek számított. A versenynek ezen szakaszában az egyiptomi El Geziry Amro állt a második helyen, míg a a harmadik helyről a brit Cooke James várhatta a kombinált számot.

A kombi során Marosi Ádám három helyet tudott javítani, végül a hatodik helyen ért célba (11:05.00, 8. hely, 635 pont). Olimpiai bronzérmesünk 1467 ponttal zárta a Világkupa-döntőt. Demeter Bence a 19. pozícióból vághatott a futásnak és lövészetnek, végül három helyet visszacsúszva (11.45.00, 22. hely, 545 pont) a 22. helyen ért célba(1408 pont), míg Kasza Róbert a kombinált számban 13. lett (11.21.00, 619 pont), összesítésben pedig a 29. helyen zárta (1382 pont) a seregszemlét.

A Világkupa-döntőt a végig kiegyensúlyozottan teljesítő, brit James Cooke nyerte (1480 pont), némi meglepetésre a a német Patrick Dogue lett a második (1476 pont), a francia Valentin Prades pedig a dobogó legalsó fokára állhatott (1473 pont).

Horog László

Demeter_Bence_1.jpg



Nyári tábor

NYÁRI TÁBOR

 

Az Alba Volán SC nyári tábort szervez óvódás és iskolás gyermekeknek az alábbi turnusokban:

 

            2016. június 20. (hétfő) – 2016. június 24  (péntek)

            2016. június 27. (hétfő) – 2016. július 01. (péntek)

             2016. július 04.  (hétfő) -  2016.  július 08. (péntek)

             2016. július  11.  (hétfő) -  2016. július 15. (péntek)

             2016. július  18.  (hétfő)  -  2016. július 22. (péntek)

             2016. július  25   (hétfő) -   2016. július 29. (péntek)

            

Helye:              Székesfehérvár, Csitáry G. Emil Uszoda

 

Program:         úszásoktatás

                        strandolás

                        szabadtéri játékok

                        városnézés

                        kézműves foglalkozás

 

Napi egyszeri étkezést (ebédet) biztosítunk.

 

Napi beosztás:             07:30    Találkozó az uszoda aulájában

                                               Délelőtti programok

                                   13:00    Ebéd

                                   14:30    Délutáni program

                                   16:00    Távozás

 

A gyermekekkel szakképzett oktatók és pedagógusok foglalkoznak.

 

Részvételi díj / fő:                                                                   16.000- Ft / turnus

Testvérek esetében, két gyermek részére kedvezményes díj:             30.000- Ft / turnus

 

A részvételi díj magában foglalja a táboroztatás díját, az uszodai belépőt ,strandi belépőt és az étkezés díját.

 

Jelentkezni lehet a 06 20 510 9901 telefonszámon Nagy Csabáné edzőnél, Szlobodáné Nagy Zita edzőnél 06 20 669 4739, Beliczainé Hencz Andrea edzőnél 06 20 227 5774, Németh Gábor edzőnél 06 70 361 5277,Pécsi Mónika edzőnél 06 20 428 1009 ,vagy a választott turnus első napján (hétfőn) a városi uszodában.

 

 

TÁBOROZZ VELÜNK!

 

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!

 

ALBA VOLÁN SC


Demeter Bence közel a kvótához

Remekelt a Kecskeméten rendezett VK-viadalon a Volán Fehérvár világ- és Európa-bajnoka, Demeter Bence. Bronzérmével komoly lépést tett az ötkarikás indulási jog megszerzése felé vezető úton.

- Már régóta vártam egy hasonló teljesítményre. Utoljára négy évvel ezelőtt az Eb-n sikerült dobogóra állnom, a szófiai erőpróbán lettem harmadik, nyert az olasz Riccardo De Luca, mögötte Kasza Róbert és én következtem. Érdekesség, hogy idén júliusban is a bolgár főváros a házigazdája a kontinensviadalnak, ahol szintén szeretnék jól szerepelni, a hétvégi viadal után kijelenthetem, hogy éremért utazom a nyári Eb-re is. Kecskeméten kimondottan jó formában voltam, jót tett az utóbbi idők sorozatterhelése. Végig kiegyensúlyozottnak és magabiztosnak éreztem magam. A vívásom rendben volt, nem akadtak hullámvölgyeim a páston. Jó lovat húztam, adott volt a feladat a hibátlan pályához. Éreztem az ütemet és a távolságokat. A negyedik helyről kezdtem a kombit, s nem néztem, ki, milyen pozícióból kezdte az utolsó tusát. Magammal törődtem, azt kifejezetten sajnáltam, hogy légüres térben futottam, nem volt körülöttem senki. Az utolsó körben az olasz versenyzővel együtt jöttem ki a lőállásból, s taktikusan, hosszú hajrát nyitva ráztam le. Még hátravan két, 80 pontos verseny, amin be lehet biztosítani a kvótás helyet, de fontos volt, hogy a tavaly nyári Eb óta indulási joggal rendelkező Kasza Robit is meg tudtam előzni. Úgy érzem, tettem egy jelentős lépést a nyári, riói olimpia felé.  Még nem vagyok kvótás, de nagyon közel vagyok hozzá. Belülről mindenki érzi, hogy komoly csata lesz közöttünk. Marosi Ádám érmes volt mindegyik, idei VK-viadalon, róla elmondható, hogy biztosan indul az olimpián. Az idei teljesítményemmel azonban úgy érzem, rászolgáltam arra, hogy a szövetségi kapitány számoljon velem is.

Horog László


demeter_bence.jpg





Itthon először a döntőben

Az idei, sorrendben negyedik Világkupa-verseny házigazdája Kecskemét volt, amelyen Demeter a volánosok közül Demeter Bence szerepelt a legjobban, 3. lett, Kovács Sarolta a 11., Málits István pedig 33. pozícióban zárt. Málits a vegyesváltóban 5. lett, Alekszejev Tamara társaságában. Kovács és Málits elégedetten nyilatkozott az erőpróbát követően.

 

– Legutóbb, Rómában is finalista voltam, az olasz fővárosban 30. lettem, ezúttal három hellyel hátrébb szorultam. A hazai VK-k közül először jutottam döntőbe, s ez nekem önmagában nagy öröm volt. Nagyon remélem, hogy ezentúl, ahol elindulok, be is kerülök a fináléba. A folytatásban selejtezőben frissebbnek, fejben sokkal összeszedettebbnek kell majd lennem. Van bennem némi hiányérzet a kecskeméti viadallal kapcsolatban, mert a lovaglásom nagyon gyengére sikeredett, s vívásban is maradt bennem két-három tus. Az úszással elégedett voltam, a kombiban pedig az első két lövészetem volt a vártnál némileg gyengébb. Az igazság az, két nappal korábban, selejtező sokat kivett belőlem.

Málits István Alekszejev Tamarával együtt szerepelt a mix-váltóban, ahol végül az ötödik helyet szerezték meg. Málits elmondása szerint jó párost alkotott korábbi klubtársával.

A három hónapja nem versenyző Kovács Sarolta tízen belülre szeretett volna kerülni a hazai VK-n, végül 11. lett.

– Boldog vagyok így is, összességében jól sikerült a viadal. Mindegyik számban volt ugyan hibám, de sok pozitívum ért. Örülök, hogy egy hónappal a műtét után képes voltam magabiztosnak mondható selejtezőre és döntőre. Fontos, hogy a futásban sem estem vissza nagyon. Az úszás előtt úgy izgultam, mint még soha, és a vívás elejére is megmaradt az érzés. Vissza kell szerezni a versenyrutint – mondta Kovács Sarolta, aki az ötkarikás kvóta birtokában nyugodtan készülhet, legközelebb a moszkvai világbajnokságon áll rajthoz.

Horog László

kov__cs_saci_1_.jpg



Ötödik lett Málits és Alekszejev

Két fehérvári, a volános Málits István és a pályafutását szintén nálunk kezdő Alekszejev Tamara alkotta a vegyesváltót, amely a kecskeméti Világkupa-viadal zárónapján harcba szállt a dobogós helyezésekért. Végül az 5. helyen vejezték be a küzdelmeket.



A mieink a 2×100 méteres úszásban az ötödik, vívásban és lovaglásban pedig a harmadik legjobb eredményt érték el a hét kettőst felvonultató mezőnyben. Így a lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futást negyedikként kezdhették, végül ötödikként értek célba. A befejező, kombinált számban az ötödik idő volt a párosé.

Az utolsó versenynapon a nem túl népes, mindössze hét fős mezőnyben a várakozásoknak megfelelően szerepelt a vegyesváltónk. Az 5. hellyel elégedett vagyok, főleg annak tudatában, hogy a mieink a többi váltóval ellentétben az egyéni döntőben is szerepeltek, így kissé fáradtan álltak rajthoz. Gratulálok a teljes magyar csapatnak, a magyar válogatott összes tagjának, mindenki megtette a magáét. Ismét nagyon sikeres versenyt zártunk hazai pályán, Kecskeméten” – értékelt az öttusázók szövetségi kapitánya, Pálvölgyi Miklós.

A vegyesváltó végeredménye:

  1. Guatemala (Isabel Brand, Charles Fernandez) 1460 pont

  2. Egyiptom (Szondosz Abubakr, Serif Nazeir) 1440

  3. Németország (Alexandra Bettinelli, Alexander Nobis) 1424

…5. Magyarország (Alekszejev Tamara, Málits István) 1413 (úszás: 2:05,82 perc/323 pont, vívás: 18 győzelem/209 pont, lovaglás: 282 pont, lövészet-futás: 11:41,59 perc/599 pont)

A Világkupa-sorozaton a kairói, a riói és a római után a kecskeméti volt a negyedik állomás. A döntőt a floridai Sarasotában rendezik május elején.

Horog László

m__lits_pisti.jpg




Demeter Bence remekelt

Kiváló teljesítménnyel a dobogó harmadik fokára állhatott Volán Fehérvár öttusázója, a riói indulási jogra hajtó Demeter Bence a Kecskeméten rendezett Világkupa-versenyen. Málits István a 33. helyen zárta a finálét.



Hat hazai öttusázó jutott be a vasárnapi férfi döntőbe a kecskeméti, VK-viadalon. A 93 fős mezőnyben három csoportban zajlottak a pénteki selejtezős küzdelmek, mindegyikből az első nyolc hely ért közvetlenül döntőt, további 12 versenyző pedig pontszáma alapján kerülhetett a fináléba.

A már tavaly olimpiai kvótát szerzett Kasza Róbert a C-csoportból a negyedik helyen lépett tovább. Ugyanitt Marosi Ádám, aki az idény első két Világkupa-fordulóján dobogóra állhatott, tizedikként futott célba, pontszáma elég volt a döntőhöz. Az A-csoportból Tibolya Péter nyolcadikként, a B-ből Demeter Bence hetedikként, megerőltetés nélkül, közvetlenül került a fináléba, az A-jelű csoportból Horváth Norbert, utóbbiból pedig a Volán Fehérvár fiatalja, a tavalyi, Bathban rendezett Eb-n váltóban, klubtársával, Harangozó Bencével ezüstérmes Málits István pedig pontszámával csatlakozott a döntős mezőnyhöz.

Marosi Ádám második, Demeter Bence – szintén kiváló versenyzéssel - harmadik helyen végzett a férfi döntőben. A verseny győztese a brit James Cooke lett. A döntőben további négy magyar pentatlonista szerepelt: Tibolya Péter 16., Kasza Róbert 17., Horváth Norbert 24., Málits István pedig 33. lett. Marosi az idény első két VK-fordulójában, Kairóban és Rio de Janeiróban ezüst-, illetve bronzérmes volt, vasárnapi ezüstérmével tovább növelte esélyét arra, hogy a világranglistáról olimpiai kvótához jusson. Ugyanez igaz Demeter Bencére is, aki bronzérmével tovább erősítette jó pozícióján a ranglistán.

Marosi a 200 méteres úszásban a hetedik legjobb időt érte el 2:02.31 perccel, majd a vívásban még jobban szerepelt: 23 ellenfelét győzte le, és csak 12-től kapott ki, ezzel ebben a számban második volt, összesítésben pedig az élre állt. Lovaglásban három akadályt vert le, emiatt a francia Gauthier Romani mögé szorult három ponttal. Mögötte kis különbségekkel követték egymást az élcsoport tagjai, köztük a rendkívül magabiztos, hibátlan lovaglással a negyedik helyre zárkózó Demeter és a lovaspályát szintén rontás nélkül teljesítő, hatodik Tibolya. A lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futásban Marosi megelőzte francia ellenfelét, de elé került a brit James Cooke, míg Demeter a tőle megszokott, remek hajrával harmadikként futott a célba.

A dobogós helyezéseket hármuk között óriási küzdelemben dőltek el, hiszen a kombinált számban kis különbségekkel a három legjobb eredményt érték el: Cooke volt a leggyorsabb, Demeter a második, Marosi a harmadik.

Úgy jöttem erre a versenyre, hogy a kvótaszerzésre pontot teszek. Mindent elkövettem ezért, és a három VK-dobogó elég kell, hogy legyen a kvótához. Bízom benne, hogy a szövetség döntése alapján én leszek majd az egyik olimpiai induló” – közölte a célban Marosi, arra utalva, hogy ha kettőnél többen jutnak kvalifikációhoz, akkor a szövetségnek kell határoznia, kit nevez.

A kvalifikációs rangsorban Demeter Bence is jó helyen áll, mivel Rióban kilencedik volt, és a harmadik vk-n, Rómában is a döntős mezőny első felében zárt.

A vívás után úgy éreztem, hogy lehetett volna jobb is. Pont az utolsó három asszó nem sikerült jól és ez kicsit letört, de nem szomorkodtam sokáig. Szerencsére jó lovat sorsoltak ki nekem, és a pálya is kedvező volt. Örülök, hogy sikerült maximum pontot lovagolnom. A futás során csak magamra figyeltem, betartottam az edzőm utasításait, és az utolsó 400 méteren éreztem, hogy el tudom kapni az olasz fiút és szerencsére sikerült is. Ezzel tettem egy újabb lépést a kvóta felé, szerintem, ha már nem csinálok nagy butaságot, akkor sikerül megszereznem. Nem számítottam ilyen jó eredményre, ugyanakkor a következő versenyeken azon leszek, hogy nekem is meglegyen a kvótám, azután pedig már a kapitány feladata lesz dönteni.”

Az olimpiai kvalifikációt már tavaly megszerző Kasza Róbertnek vasárnap nem sikerült a vívása, ez meghatározta szereplését, és nem tudott az élcsoportba kerülni. Ezzel együtt szépen zárkózott fel, a kombinált számban övé volt az ötödik legjobb eredmény.

Az öttusázók szövetségi kapitánya, Pálvölgyi Miklós elégedetten értékelt a viadal végeztével.

Hatalmas teljesítmény, hogy két magyar is a dobogón állhatott a férfiak versenyében. Marosi Ádámnak nagy esélye volt a győzelemre is, de egyáltalán nincs miért bánkódnia. Jelenleg a kvótaszerzés a legfontosabb, ebben pedig most is nagyot léptünk előre. Ádám eddig is jól állt a riói részvételt jelentő ranglistán, most viszont bebiztosította a helyét. Demeter Bence ezúttal fantasztikusan versenyzett a hazai közönség előtt, főleg a hajrája lenyűgöző volt. Számára is nagyon közel került a riói kvóta.” Világkupa, Kecskemét, a férfi döntő végeredménye:

  1. James Cooke (brit) 1491 pont

  2. Marosi Ádám 1486 pont

  3. Demeter Bence 1481
…16. Tibolya Péter 1426 …17. Kasza Róbert 1425 …24. Horváth Norbert 1392 …33. Málits István 1355
A vk-sorozatban a kairói, a riói és a római után a kecskeméti a negyedik állomás. A döntő az Egyesült Államokban, a floridai Sarasotában kerül megrendezésre, május elején. A világkupa sorozat döntőjére Marosi és Demeter, valamint a hölgyeknél Földházi Zsófia és Alekszejev Tamara kapott meghívást. Az augusztusi olimpia előtt még lesz világbajnokság május végén Moszkvában – azon közvetlenül is lehet majd kvótát szerezni – és Európa-bajnokság július első teljes hetében Szófiában. A vb után, június 1-jén zárul a világranglista, amelyről a nemzetközi szövetség feltölti a riói 36 fős férfi és női mezőnyt. A rangsorból legalább hat-hat öttusázó jut majd olimpiai részvételi joghoz.
Horog László
bence_kecskem__t.jpg



Kovács Saci a 11. helyen zárt

A már riói kvótás Kovács Sarolta öt héttel ezelőtti, müncheni műtétje után ezúttal kapcsolódott a Világkupa-sorozatba, kiegyensúlyozott teljesítménnyel 11. lett Kecskeméten.



A női selejtezőkkel kezdődtek a szezon negyedik Világkupa-versenyének küzdelmei, Kairó, Rio de Janeiro és Róma után az Alföldön hadakoztak a nyári, ötkarikás játékokra igyekvők. A vívást a Messzi István Sportcsarnokban, az úszást a városi sportuszodában, a lovaglást és a kombinált versenyt a Benkó Zoltán Szabadidő Központban bonyolítják le. A 83 fős, női mezőnyben három csoportban zajlottak a csütörtöki selejtezős küzdelmek. Mindegyikből az első nyolc hely ért közvetlenül döntőt, további 12 versenyző pedig pontszáma alapján kerülhetett a fináléba.

Az idény első két vk-fordulóján, Kairóban és Rio de Janeiróban egyformán negyedikként végző, s ezzel az olimpiai kvótára jó eséllyel pályázó Földházi Zsófia az A-csoportból magabiztosan, hatodikként lépett tovább. Ugyaninnen a kilencedikként záró Boros Alexandra, illetve a 12. helyen célba futó Alekszejev Tamara is döntőbe jutott magas pontszámával.

Klubunk kiválósága, a már tavaly nyáron, a Bathban rendezett Eb-n kvótát szerző, így az idei tavaszon nem idegeskedő Kovács Sarolta a VK-sorozatban most versenyzett először. Öt hete lágyéki sérvműtéten esett át Münchenben, így ezúttal próbálta ki magát „élesben”. A Volán Fehérvár sportolója szintén bekerült a döntőbe, mégpedig a C-csoportból, ahol kiegyensúlyozott teljesítménnyel második lett, egyik kedvenc számában, az úszásban ezúttal is remekelt, ezt a tusát megnyerte.

A két nappal később bonyolított fináléban a győzelmet a fehérorosz Anasztaszija Prokopenko szerezte meg, Földházi Zsófia ezüstérmes lett, harmadikként pedig a francia Julie Belhamri végzett. A szombati döntőben Földházi mellett további három honfitársunk szerepelt: Kovács Sarolta 11., Alekszejev Tamara 18., Boros Alexandra 32. lett.

Földházi az idény első két VK-fordulóján, egyaránt negyedikként végzett, a szombati sikeresebb versenyével, ezüstérmével pedig tovább növelte esélyét az olimpiai kvótára. Földházi számára jól indult számára a nap, a 200 méteres úszást megnyerte. A vívásban 16 ellenfelét győzte le és 19-től kapott ki, ezzel ebben a számban a mezőny második feléhez tartozott, de összességében így is a kilencedik helyen állt. Lovaglásban az első akadályt verte le, amihez jött még némi időtúllépés, ezzel együtt ez jó teljesítmény volt, így a lövészetekkel tartkított futásnak hatodikként vághatott neki. A kombinált számban az előtte állókat megelőzte, mögüle azonban eléje került Prokopenko. Még nem dőlhet hátra, de kecskeméti, dobogós helyezésével olyan jó pozícióba került az olimpiai ranglistán, hogy gyakorlatilag riói indulónak érezheti magát, Kovács Saci társaságában.

A már biztos riói résztvevő Kovács Saci is jól kezdett a fináléban, úszásban harmadik volt, alig elmaradva Földházi eredményétől. Vívásban is hozzá hasonlóan teljesített, sőt, bónuszponttal meg is előzte, a volános sportoló egy hellyel előtte végzett. Lovaglásban – ahogy Földházinak - Kovácsnak sem sikerült hiba nélkül túljutnia az első akadályon, majd a hatodikat is verte a lova, s tőle is vontak még pontokat időtúllépésért is, így a kombinált számot tizedik helyről várhatta. Végül a 11. helyen zárt, tehát mindössze egy helyet csúszott vissza. Annak tudatában, hogy a közelmúltban műtötték, kimondottan biztató teljesítmény. Két szám után még Alekszejev Tamara állt az élen a döntőben, elsősorban annak köszönhetően, hogy vívásban második lett 23 győzelemmel. A lovaglása viszont nem sikerült túl jól, sok pontot veszített a pályán, emiatt a 14. helyre csúszott vissza, s aztán már nem tudott felkapaszkodni a tágan értelmezett élmezőnybe, a 18. helyen zárt. A fiatal Boros Alexandra tulajdonképpen már azzal bravúrt hajtott végre, hogy a csütörtöki selejtezőből bejutott a döntőbe, 1207 pontja a 32. helyre volt elég.

Horog László

saci_dresszben.jpg


Csapatban nyertek a fiúk

A Decathlon Háromtusa Magyar Kupa első fordulójának Székesfehérvár, a másodiknak Budapest adott otthont. A fővárosban, az U15-ös fiúknál csapatban a Volán Fehérvár tehetségei nyertek, az ifi B korosztályú, fiú és lány együttesünk egyaránt ezüstérmet szerzett.


Az U15-ös lányoknál egyéniben a Kőbánya SE versenyzője, Illés Katrin nyert 3128 ponttal, Peszleg Dominika (3016) és Szűcs Dóra (2880) előtt. A Volán Fehérvár sportolói közül a legjobb helyezést Zsigovics Virág érte el, aki 9. lett, 2680 ponttal, Györgyi Kinga a 28. helyen zárta a viadalt (2152). Csapatban a Kőbánya SC végzett az élen (8364), megelőzve a BHSE B, a BHSE C és a BHSE D jelű hármasát.

Az U15-ös fiúknál Kaiser Ákos győzött (3316), megelőzve Török Dominik Márkot (3304) és Gáll Andrást (3256). A legjobb volános a két héttel korábbi, fehérvári erőpróbához hasonlóan, ezúttal is Szentprónai Dominik lett (3240), aki a 4. helyen ért célba. Budahegyi Bence (3152) 6., Katona Bence (3060) 11., Kádas Áron (2900) 13. helyen fejezte be a viadalt.

Csapatban a Volán Fehérvár győzött Szentprónai, Budahegyi, Katona összetételben (9452), megelőzve a KSI A (9404) és a KSI B (8560) csapatát.

Az ifi B lányoknál a dobogót három KSI-s versenyző foglalta el, Sarcia Borbála (848), Péter Rebeka (840) és Gulyás Michelle (824). Közvetlenül utánuk, a 4. helyre érkezett a volános Szarka Luca (818), klubtársai közül Csizmazia Rita (791) 6., Veszprémi Korinna (733) 16., Kovács Eszter (731) 17., Koleszár Zsófia (717) 19., Rácz Nóra (682) 24., Namesánszki Anna (660) 30. lett.

Csapatban a KSI A csapat győzött (2512), a Volán Fehérvár A gárdája 2. helyen zárt (2342) Szarka, Csizmazia, Veszprémi csapattal, a Volán Fehérvár B pedig 7. lett (2130), Kovács, Koleszár, Rácz alkotta trióval.

Az ifi B fiúknál a kőbányai Bőhm Csaba győzött (928), a KSI sportolója, Soponyai Dávid (922) és a volános Tamás József (901) előtt. Katona Bálint (878) 6., Bárány Péter András (827) 10., Okuma Levente (811) 12., Rácz Marcell (749) 17., Páldi Gábor (695) 24., Siklósi Márk (671) pedig 26. lett.

Csapatban a KSI győzött (2617), a Volán A lett az ezüstérmes (2606) Tamás, Katona, Bárány összetételben, a bronzérem a BHSE-nek jutott (2307). A 4. helyen a Volán B végzett (2255), Okuma, Rácz, Páldi összeállításban.

Horog László

20160408_151613.jpg



Győzelem a csapatversenyben

A Volán Fehérvár öttusa szakosztálya volt a házigazdája a Decathlon Magyar Kupa 1. fordulójának. A 15 éven aluli fiúk csapatban aranyérmet nyertek, a lányok ezüstérmesek lettek, az ifi B-ben érdekelt fiúk is a dobogóra léphettek, a második és a harmadik fokát kibéreltük.


A lányoknál az U15-ös korosztályban a kőbányai Illés Katrin nyert 2976 ponttal, mögötte Kaiser Luca Hanna (2948) és Szűcs Dóra (2844) következett. A legjobb volános Zsigovics Virág lett a 10. helyen (2540), Györgyi Kinga a 40. helyen zárta a napot (956), lovaglásban nem szerepelt.

Az U15-ös lányoknál csapatban a Kőbánya SC győzött (8044), a BHSE A (7700), a BHSE B (6916) és a BHSE C (6300) együttese előtt.

Az U15-ös fiúknál Kaiser Ákos győzött (3200), Török Dominik Márk (3160) és Gáll András (3156) előtt. Klubunk tehetségei közül Szentprónai Dominik 4. (3096), Budahegyi Bence 5. (3068), Katona Bence a 12. (2856), Kádas Áron a 13. (2852) helyen érkezett célba.

A csapatok küzdelmeit megnyertük, Szentprónai, Budahegyi, Katona trióval (9020), a KSI A (8756) és a KSI B (7284) jelű hármasa előtt.

Az ifi B lányoknál egyéniben Péter Rebeka (821), Sarcia Borbála (791), Turbucz Anna (787) volt a sorrend a dobogón, a Volán Fehérvárból Csizmazia Rita 4. lett (781), Veszprémi Korinna 7. (753), Rácz Nóra 13. (725), Kovács Eszter 14. (711), Koleszár Zsófia 17. (694), Namesánszki Anna 25. (636), Budahegyi Krisztina 35. (463).

Csapatban a KSI A győzött 2392 ponttal, a Volán Fehérvár A 2. lett (2265) Csizmazia, Veszprémi, Szarka csapattal, a Volán B együttese 5. lett (2130) Rácz, Kovács, Koleszár összetételben.

Az ifi B korosztályban a fiúknál a kőbányai Böhm Csaba nyert (908), a legjobb volános a 4. helyen végző Tamás József lett (878), Horváth Barnabás 5. (859), Katona Bálint 8. (813), Rácz Marcell 9. (800), Bárány Péter András 16. (747), Okuma Levente 23. (700), Siklósi Márk 24. (687), Páldi Gábor pedig 25. (684).

Csapatban a KSI A jelű hármasa győzött 2563 ponttal, a dobogó másik két fokára a mieink léphettek, a Volán A 2550 ponttal, Tamás, Horváth, Katona csapattal, a bronzérmet a Volán B szerezte meg (2247), Rácz, Bárány, Okuma csapattal.

Horog László

20160318_161353.jpg



Burcsik nyert egyéniben és a csapattal 4. helyen végeztek



A mezei futás diákolimpia Gödöllőn rendezett országos döntőjében klubunk fiatal tehetsége, Burcsik Barnabás (a képen, egy korábbi felvételen jobbra, mellette klubtársa, Salga Gergő) egyéniben és csapatban is a dobogó tetejére állhatott.

A Pest Megyei Diáksport Szövetség immár 19. alkalommal fogadta a Gödöllői Repülőtéren az ország legjobb futóit. Az öt korcsoportban közel 2500 diák mérte össze tudását. Az idei versenynek igazán különleges tétje volt, ugyanis az V. korcsoport győztes csapatai az április 21-26. között Budapesten, a Margitszigeten megrendezésre kerülő ISF Iskolai Világbajnokságon vehetnek részt, ahol 26 nemzet több száz résztvevője ellen küzdve, hazai közönség fergeteges buzdításától kísérve érhetnek el jelentős sikereket. Az iskolai csapatok mellett nemzeti diákválogatott is képviselheti hazánkat a világbajnokságon, melynek összeállítása az eddigi idei eredmények és a gödöllői diákolimpia országos döntőjének eredményei alapján történik. Az 1998-1999-2000-2011-es születésű tanulók küzdhetnek a 6-6 fős fiú és leány csapatba kerülésért.

A Pest megyei településen az V. korcsoportban a Volán Fehérvár sportolója, egyben a Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola diákja, Burcsik Barnabás remek teljesítménnyel nyert egyéniben, öt másodperccel megelőzve Hallósy Levente Pált (Szeged, Szegedi Deák Ferenc Gimnázium) és Tárnai Bálintot (Kaposvár, Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium). Csapatban a székesfehérváriak  4. helyezést érték el , Burcsik Barnabás, Hanzli Péter, Héninger Ádám, Kiss Árpád összeállításban.

Horog László

20150526_081211.jpg


Elégedett a helyezéssel


A 14. helyen zárta a Rómában rendezett Világkupa-viadalt Demeter Bence, aki klubtársával, Málits Istvánnal került a fináléba, a többi, magyar, férfi induló elvérzett a selejtezőben. Demeter végül a 14., Málits a 30. helyen zárt. Bence elmondta, ez a pozíció nagy vonalakban megfelel az előzetes, önmagával szemben támasztott elvárásoknak. Bár nem titkolja, szeretett volna a legjobb 10-ben végezni a talján fővárosban.

- Ahogy korábban, a tíz közé kerülés volt a cél ezúttal is. Az utolsó VK-viadalon, a riói erőpróbán sikerült, a 9. helyen zártam a dél-amerikai nagyvárosban. A szezon előtt azt a célt tűztem ki, hogy minden erőpróbán ott legyek az élmezőnyben, ezáltal minél előkelőbb helyet harcoljak ki magamnak az olimpiai ranglistán. A római selejtező során a vívás jól sikerült, 19 győzelem mellett 12 vereség csúszott be. Az úszás lehetett volna kicsivel jobb, de összességében elfogadhatót nyújtottam a medencében. A kombi kimondottan jól ment, a 8. helyről indultam, a lövészettel ezúttal sem volt gond, az utolsó körben nem kellett erősen futnom, könnyedén kerültem a fináléba, 7. helyen a csoportból. Végig bejutó helyen tanyáztam, egyáltalán nem kellett izgulnom. A döntőben sajnos gyengén kezdtem a vívást, 2 győzelemmel és 2 vereséggel, aztán feljavultam, álltam plusz hárommal is, a végére kicsit elfáradtam, 17/18-as eredménnyel zártam a küzdelmeket a páston. A középmezőnyben tartózkodtam az úszást megelőzően, a selejtezőhöz képest lényegesen jobb, 2.03,7-es idővel - a 11. legjobb volt a mezőnyben, az idei legjobbamat teljesítettem - feljöttem a 19. helyre, majd következett a lovaglás. Egy meglehetősen nehezen kezelhető lóval 4 verőhibát vétettem, a 21. helyre csúsztam vissza a kombi előtt. A lövészet és a futás nagyon jól sikerült, felfutottam a 14. pozícióba, a záró szám során az ötödik legjobb voltam. Már a selejtezőben is kifejezetten jól ment a lövészet, hasonlóan a kairói selejtezőhöz. Öröm, hogy ezúttal a döntőben is kiegyensúlyozott voltam a kombiban. A futás a szezonban most sikerült a legjobban, erősnek éreztem magam a hajrá során. Kicsivel jobb vívással és lovaglással biztosan a 10-ben zártam volna, számításaim szerint az 5-6. hely környékén. A teljesítményemet a közepesnél valamivel jobbra értékelem, elfogadható, nem vagyok csalódott. A következő, kecskeméti Világkupa-versenyen természetesen szeretnék a tíz közé kerülni - mondta Demeter Bence. Az alföldi városban a Volán Fehérvárt Kovács Sarolta, Demeter Bence, Demeter Gergely, Málits István, Harangozó Bence és Farkas Martin képviseli, a hírek szerint a válogatott első számú tartalékja Frőhlich Tamás.



Horog László
Demeter_Bence_1.jpg



Demeter Bence a 14. helyen zárt

A Volán Fehérvár öttusa szakosztályát két sportoló, Demeter Bence, valamint Málits István képviselte a római, Világkupa-viadalon, mindketten magabiztosan jutottak a fináléba. Előbbi a 14., utóbbi a 30. helyen zárta az erőpróbát a talján fővárosban.



Demeter Bence remek vívással - 19 győzelem -, bár ő kicsivel még jobbra számított, jó úszással (2:05,19) és erős kombinált eredménnyel (11:34,51) 1160 ponttal került a döntőbe, végig bejutó helyen tanyázott, nem kellett izgulnia. Málits István 21 győzelemmel, végig remek teljesítménnyel a második helyen zárt a páston, majd gyengébb úszással (2:12,14) a második számot huszonhetedikként fejezte be. A kombináltban tizedik helyen végzett (11:30,27), ami a csoportjában a kilencedik helyet jelentette, a Volán fiatalja így 1157-es összpontszámmal kvalifikálta magát a döntőbe. Ugyanebben a csoportban Strobl Krisztián a vívást a 20. helyen tudta le,15 győzelemmel, úszásban 2:09,33-as időeredménye a 24. helyre volt elég, viszont rendkívül jól kombizott, ezt a tusát a harmadik pozícióban zárta, (11:14.12). Így a csoportjában végül 15. lett, a megszerzett 1139 pontja nem bizonyult elegendőnek a döntőhöz. Tibolya Péternek sem sikerült a finalisták közé kerülnie. 14 győztes asszóval a 19. helyen zárta a számot, úszásban 20. lett 2:08-89-es idővel. A futás-lövészetben11:38-22es időeredménnyel 11. helyen végzett, összesítésben pedig 1110 pontot szerzett.

A magyar színeket így két öttusázó képviselte a férfiaknál a fináléban, klubunk két élversenyzője, Demeter Bence és Málits István, hiszen a selejtezőből csak ők tudták kvalifikálni magukat. A döntőben Demeter Bence a 14., Málits István pedig a 30. helyen végzett.

Bence 2:03,74 perccel a 11. időt úszta 200 méteren, majd 17 győzelmet aratott vívásban, amivel kicsit elmaradt a maga által támasztott elvárástól. Sajnos a lovaglás sem sikerült túl jól számára, nehezen kezelhető lovat húzott, négy verőhibát vétett, ezzel 28 pontot veszített. A kombinált számnak a 24. helyről vágott, az utolsó tusa sikerült számára a legjobban, hiszen itt 10:59 perces eredménye az ötödik legjobb volt, ezzel összesítésben jelentősen előrelépett, a 14. helyre (1444 pont).

Málits István is 17 győzelmet aratott vívásban, ami a 23. helyre volt elég. A 2:11,63-as időeredmény az uszodában a 34. idő lett a mezőnyben, 306 pont járt érte. 30 pontot hagyott a lovas pályán és ebben a számban végül a 27. helyen zárt, majd jött a kombinált szám, amit a 19. idővel fejezett be (616 pont), ez azt jelentette, hogy összesítésben a 30. helyen zárta a viadalt, 1396 ponttal.

A szezon harmadik világkupaversenyét a francia Valentin Prades nyerte (1492 pont), honfitársa, a szintén francia Christopher Patte (1489 pont) állhatott fel a dobogó második fokára. Az erőpróba bronzérmét a cseh Jan Kuf nyakába akasztották (1485 pont).

A nők pénteki döntőjében Alekszejev Tamara 16. lett. A már olimpiai kvótával rendelkező Kasza Róbert és klubunk kiválósága, Kovács Sarolta, továbbá a VK-sorozat első két versenyén, Kairóban és Rio de Janeiróban rendkívül jól szereplő, dobogós Marosi Ádám és Földházi Zsófia nem utazott el a római seregszemlére.

A férfi verseny végeredménye:

    1. Valentin Prades (francia) 1492 pont
    2. Christopher Patte (francia) 1489
    3. Jan Kuf (cseh) 1485
    …14. Demeter Bence 1444
    …30. Málits István 1396

Horog László

Demeter_B.jpg


Farkas Martin remek diadala

A Volán Fehérvár szervezésében Székesfehérváron, a Börgöndi úti öttusa bázison került megrendezésre az öttusázók utánpótlás országos bajnoksága. Klubunk egy aranyéremmel gazdagodott, a férfiaknál egyéniben Farkas Martin nagyszerű versenyzéssel győzedelmeskedett.

 

A férfiak egyéni versenyét a hazai pályán szereplő Farkas Martin nyerte, aki kiválóan vívott 25 győzelem mellett 13 asszót veszített, az úszásban elfogadható teljesítményt nyújtott, lovaglásban a 11. helyen zárt, a kombinált számban pedig roppant magabiztos volt, a futást és a lövészetet a második helyen zárta, így összesítésben a legjobb hazai, utánpótláskorú öttusázónak bizonyult. Szintén a Volán Fehérvár tehetsége, a még ifjúsági korú Burcsik Barnabás kiváló hajrával megnyerte a kombit, de mivel ő még nem lovagol, hátrább szorult az összetett versenyben. Az alábbiakban nem csak a volános, az összes, Fejér megyei induló eredményét feltűntetjük.

Eredmények, férfiak: 1. Farkas Martin (Volán Fehérvár) 1450 pont, 2. Regős G. (KSI) 1448, 3. Bereczki R. (KSI) 1444, 6. Frőhlich Tamás (Volán Fehérvár), 12. Tóth István (Volán Fehérvár), 15. Zics Viktor (AÖSE), 17. Loi Tamás (Volán Fehérvár), 20. Tamás József (Volán Fehérvár), 22. Burcsik Barnabás (VF), 24. Bernáth Bálint (VF), 25. Salga Gergő (VF), 31. Málits Péter (AÖSE), 32. Király Bence (AÖSE), 35. Vizy Antal (Volán Fehérvár), 36. Szarka Vince (Volán Fehérvár).

Csapat: 1. KSI 1. (Bereczki, Bruckmann, Regős), 2. Trion SE, 3. BHSE, 4. Volán Fehérvár 1. (Farkas, Fröhlich, Loi), 6. Volán Fehérvár 2. (Salga, Tamás, Tóth), 8. AÖSE (Király, Málits, Zics), 9. Volán Fehérvár 3. (Bernáth, Burcsik, Vizy)

Érdekesség, hogy a női mezőnyben pástra lépett Kovács Sarolta is. A Volán Fehérvár tavaly nyár óta riói kvótával rendelkező kiválósága néhány héttel müncheni sérvműtétje után, gyakorlás gyanánt a viadalon csak a vívást vállalta. Jó hangulatban versenyzett és eredményesen forgatta a párbajtőrt, minden jel arra mutat, hogy a bajorországi beavatkozás jól sikerült.

Eredmények, nők: 1. Barta Luca (Trion) 1339 pont, 2. Boros Alexandra (KSI) 1317, 3. Józan Beáta (BHSE) 1301, 5. Ormándi Rebeka (AÖSE), 7. Varga Eszter (AÖSE), 10. Király Dóra (AÖSE), 13. Szloboda Gréta (Volán Fehérvár), 14. Slett Kinga (Volán Fehérvár), 18. Hungler Anna (AÖSE), 19. Veszprémi Fruzsina (Volán Fehérvár), 21. Strobl Anita (AÖSE), 22. Turbucz Anna (AÖSE), 23. Kiss Virág (AÖSE), 24. Brumbauer Franciska (Móri SE), 26. Veszprémi Korinna (Volán Fehérvár), 31. Boros Nóra (Móri SE), 32. Komenda Kíra (Móri SE).

Csapat: 1. AÖSE (Király, Ormándi, Varga), 2. BHSE, 3. KSI 1, 4. Volán Fehérvár (Slett K., Veszprémi F., Veszprémi K.), 6. AÖSE 2 (Hungler A., Kiss, Strobl), 9. Móri SE (Boros N., Brumbauer, Komenda)

Horog László

saci_t__rrel.jpg



Felkészülési állomás Minszkben

Három volános fiú állt rajthoz a fehérorosz fővárosban, Minszkben rendezett nemzetközi viadalon. Az erőpróbán ifi A korosztályú, tehát 1998-99-es születésű versenyzők számára rendezték. A volánosok közül Salga Gergő, Bernáth Bálint és Burcsik Barnabás állt rajthoz, a lányoknál nem volt volános induló, a másik fehérvári klubot Varga Eszter és Kiss Virág képviselte a 24 indulót számláló mezőnyben. A fiúknál összesen 51 sportoló állt rajthoz, a mieink közül Salga 3., Bernáth a 6., Burcsik pedig a 10. helyen fejezte be. Két, fővárosi öttusázó is a küldöttséggel tartott, Kardos Bence (Trion SE) 2. lett, a honvédos Szép Balázs pedig a 7, helyen fejezte be a seregszemlét. Csapatversenyt a Salga Gergő, Szép Balázs és Kardos Bence alkotta trió nyerte.

- Elégedett vagyok az eredménnyel, a Volán Fehérvár sportolói közül Salga Gergő nyújtotta a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt mindhárom számban, végig magabiztos volt. A másik két pentatlonistánk betegségből lábalt ki az elutazás előtt, érthetően nem voltak százszázalékos edzettségi állapotban, ami megmutatkozott a teljesítményükön, Burcsik és Bernáth úszásban és lövészetben is elmaradt a várakozástól. Salga és Bernáth kapcsán viszont elmondható, a futóteljesítményük kimagasló volt. Jó erőpróbát jelentett a minszki viadal, remek alkalmat nyújtott a felkészülésre a jövő hétvégén, Fehérváron rendezendő utánpótlás bajnokságra, ami válogató viadal a nyári, négytusa Eb-re. Természetesen hazai pályán is jó teljesítményt várok a fiúktól, a minszki verseny azért volt különösen fontos, mert kiderült, hol a tartanak a fiúk a felkészülésben – mondja Szloboda József, a Volán fizikai számokért felelős edzője, aki a magyar küldöttség tagja volt Fehéroroszországban.

A Börgöndi úton megrendezésre kerülő utánpótlás bajnokságon szakosztályunk közel 20 versenyzővel képviselteti magát.

Horog László   minszk dobogó_1.jpg




[7/93]
  

 

 

Bejelentkezés
LOGIN   
JELSZÓ      
     Regisztráció
     Elfelejtette jelszavát?

GALÉRIA

gal__ria.jpg

Versenyerdmények

Felnőtt OB

MK 3. forduló: kéttusa
                      háromtusa

Világ Kupa 4. forduló

U19 OB - Mizsér Jenő emlékverseny

ESEMÉNYNAPTÁR
NYÁRI TÁBOR

t__bor.jpg

SPORT KELLÉKEK

 
     LÖVÉSZET:

•  Feinwerkbau
  Walther


     VÍVÁS:
 

 Vivas.lap
  PBT
  Allstar
  Uhlmann
  Használt cuccok

 
     ÚSZÁS:
 

  Uszas.lap
  Arena
  Speedo
  Turbo
  ProAthlon
  Swim-Shop

 
     LOVAGLÁS:
 

  Lovas.lap
  Tattini
  Lovas Világ Kft.
  Nagy Lovas Kft
  Paint Horse Webáruház

 
     FUTÁS:
 
  Futas.lap
•  Adidas áruház
•  Nike
  Fila
  Saucony
  Polar
  Futócipő kavalkád

 


Letöltés

Jogi nyilatkozat

Impresszum

Copyright by ALBA VOLÁN SC ÖTTUSA