KNYKK

Képtalálat a következőre: „knykk”

C-MED

NEOSOFT

MÖSZ

mosz.jpg

UIPM


KÜLFÖLDI SZÖVETSÉGEK

- Bulgarian
- Czech Republic
- Denmark
- United Kingdom
- Germany
- Hungary
- Italy
- Japan
- Ireland

- Poland
- Portugal
- Suisse
- Slovakia
- Sweden
- Turkey
- Ukraine
- United States

LINKEK

 



Ön a(z) 2921013. látogatónk.



A kvótának természetesen örül
Nagy reményekkel utazott, végül csak a 25. helyen zárta az augusztusban, Bathban rendezett Európa-bajnokságot Kovács Sarolta. A Volán Fehérvár öttusázója a vártnál gyengébb eredmény ellenére olimpiai kvótát szerzett, első, fehérvári sportolóként. Aztán jól megérdemelt pihenés következett, október elején pedig megkezdte a felkészülést a következő esztendőre.

saci_bath.jpg

Bathban érthetően megkönnyebbült, ugyanis nem mindegy, rendelkezik-e ötkarikás jogosultsággal, vagy nem. Immár igen, hála az olimpiai bajnok, német Lena Schönebornnak. Az angliai kontinensviadalon ugyan Saci csak 25. lett, de így is örülhetett, Schöneborn ugyanis bronzérmes lett. Az Eb-n nyolc kvótát osztottak, s az itt kiharcolt kvalifikációt tartotta meg az is, aki előzőleg, a vb-n már szerzett. Berlinben három európainak jutott kvóta, közülük az akkor győztes német versenyző végzett egyedüliként most is olyan helyen, amely ismét riói részvételt ért, így a vb-s kvótája felszabadult. A vb-n a második helyezett kínai Csen Csien és a harmadik brazil Yane Marques szintén kvalifikálta magát a saját kontinensén, így a Berlinben negyedik orosz Donata Rimsaite, illetve ötödik brit Samantha Murray tarthatta meg a kvótáját, Schönebornét pedig Kovács kapta.

- Felemás érzés maradt bennem, de jó volt átélni a kvótaszerzést. Nem csak én, hanem a környezetemben mindenki nagyon boldog volt. Jó volt hazajönni a kiskutyámhoz, Barackhoz, az immár egy éve mopszhoz, valamint természetesen a családomhoz. Főleg erre koncentrálok, a pozitív dolgokat próbálom elraktározni, de természetesen tanultam ebből a versenyből is, tisztában vagyok a hibáimmal. A szezon elején a kvótát tűztem ki célul, ami sikerült is. Jövőre természetesen az a fő cél, hogy dobogóra tudjak állni a Világkupán, vagy a világbajnokságon, akár mindkettőn. Úgy érzem, képes vagyok arra a teljesítményre, ami elegendő akár az első hely megszerzéséhez is. Bár hozzáteszem nehéz, rendkívül nehéz olyan napot kifogni, amikor minden stimmel. Az igazán jó szerepléshez szerencse is kell, ugyanis a lovaglásánál bármi megtörténhet. Ezt már én is többször megtapasztaltam, például a tavaly nyári, fehérvári Európa-bajnokságon, ahol egy felelőtlen kutyatulajdonos babrált ki velem. Fejlődnöm kell fejben, hogy a döntőben összeálljanak a számok. Sajnos, az Eb döntőjében semmi nem jött össze. Úgy éreztem, hogy nagyon jó fizikai formában vagyok, de ez egy olyan nap volt, amikor semmi sem sikerült.

Saci az előző nap történéseit is nehezen dolgozta fel. Ekkor zajlott Demeter Bence küzdelme a lovaspályán, végül nem engedték a stadionba, négylábú társával. Bence rendkívül jó pozícióból várta a lovaglást, komoly esélye volt neki is a riói kvóta megszerzésére.

- Őt nyilván sokkal jobban megérintette a dolog, mint engem, hiszen a történés az ő sportolói karrierjét befolyásolja. De engem is nagyon bántott, hogy nem lovagolhatott. De visszatérve rám, úgy érzem, jó úton haladok, semmi okom a panaszkodásra, megvan a kvóta, csupán előre kell tekintenem. Jövőre olimpia lesz, s most egy kicsit megkönnyebbültem, hogy sikerült indulási jogot szerezni, csak az olimpiára kell készülnöm. Úgy kell összeállítani a felkészülésemet, a versenyeket, hogy azok minden egyes állomáson főpróbaként szolgáljanak az ötkarikás játékokra. A kvóta megvan, de pontosan tudom, hogy nem lehet hátradőlni, kemény munkára lesz szükség a következő egy évben. A kvóta birtokában talán még elszántabb vagyok, mint korábban, jobban kezelem a kemény munkát, és természetesen remélem, visszatérek arra az útra, amit már pár éve megjártam, ismét dobogóra tudok állni. A futásomon mindig lehet csiszolni, fejleszteni. Nekem most különösen, hiszen ez a szám nem igazán ment az utóbbi időben.


Horog László


Elit Bajnokság
Fiatal versenyzőink diadalai

2015.ELIT_H__dmez__v__s__rhely_527_Budahegyi_Bence.JPG

Hódmezővásárhely volt a házigazdája az Elit Bajnokságnak, az alföldi településen, Csongrád megye második legnagyobb városában egyéni és váltóversenyt is rendeztek. A hagyományokhoz híven, a Volán Fehérvár fiatal tehetségei ezúttal is több aranyérmet szereztek.


Egyéni:

U10

8. Böhm László
11. Gyuricsek Gergő

U11

4. Müllek Míra

7. Walthier Laura

3. Kolonics Dani

5. Jassó Zalán

6. Szalczgruber Zsolt

7.Wéber Máté

8.Farkas Lőrinc

U 12

6. Siklósi Zsófi

3. Csák Milán

U13

5. Gáti Kata

8. Oblat Hanna

11. Pék Iza

3. Horváth Bálint

4. Bánfi Zsombor

U14

2. Szarka Luca

9. Zsigovics Virág

1. Budahegyi Bence

4. Szentprónai Dominik

11. Katona Bence

12.Kádas Áron

U15

2. Csizmazia Rita

3. Koleszár Zsófia

6. Kovács Eszter

9. Namesanszki Anna

1. Horváth Barnabás

2. Bárány Péter

5. Rácz Marcell

Váltó:

U10

4. Fekete Kata-Szabó Sára

6. Simon Erika -Törzsök Lara

2. Gyuricsek Gergő-Vámosi Márk

6. Mészáros Marci-Némedi Ábel

2. Nyakas Vera-Böhm László

5. Hujber Zsófia-Sárkány Levente

U11

3. Hettinger Lara-Simon Vivien

1. Kolonics Dániel-Jassó Zalán

2. Horváth Botond-Farkas Lőrinc

2. Müllek Míra-Szalczgruber Zsolt

3. Walthier Laura-Wéber Máté

U12

1. Siklósi Zsófia-Csák Milán

4. Koleszár Katalin-Tasnádi Ádám

U13

4. Oblat Hanna-Pék Iza

6. Kerti Réka-Hinner Lili

3. Némedi Ádám-Bánfi Zsombor

1. Gáti Kata-Horváth Bálint

U14

5. Zsigovics Virág-Hoffmann Beatrix

2. Katona Bence-Szentprónai Dominik

1. Szarka Luca-Budahegyi Bence

U15

1. Koleszár Zsófia-Kovács Esztert

2. Rácz Nóra-Budahegyi Kriszti

1. Rácz Marcell-Bárány Péter

1. Csizmazia Rita-Horváth Barnabás

4. Namesanszki Anna-Páldi Gábor



Horog László


Raftinggal melegítettek az alapozásra
Október elején megkezdték a felkészülést a nyári világversenyeken érintett versenyzőink is. Demeter Bence és társai az alapozást megelőzően rafting és kanyoning túrán vettek részt Szlovéniában, remek hangulatban.

12071460_961474163917485_615848542_n.jpg

- Az idei rafting és kanyoning túránk nem az első volt, bár volumenében igen. Tavaly, a horvátországi nyaralás során voltunk ugyan kanyoningon, de az nagyságrendileg meg sem közelítette a mostanit – mesélte a Volán Fehérvár világ- és Európa-bajnoka, Demeter Bence. - Én tíz éve voltam már Szlovéniában, ugyanitt, Bovec település mellett egy kis faluban. A hely már akkor is nagyon tetszett, a régi emlékek okán a közelmúltban javasoltam a társaknak, hogy látogassunk el ide. Rajtam kívül az öcsém, Gergely, Kovács Sarolta, az egyik unokatestvérem és egy régi öttusás srác tartott velünk. A Soca folyó mentén eveztünk az első nap, mintegy 8 kilométeres szakaszon. Sajnos gyorsan letudtuk a távot, mert rendkívül gyors a folyó. Útközben megálltunk, hogy megnézzünk egy forrást is. Másnap kanyoning túrán vettünk részt, szintén mesés környezetben, a túrát csúszdázással zártuk, 12 méter magasból, ez volt a nap fénypontja. A túra tökéletesen alakult, mindenki jól érezte magát, komoly élményekkel gazdagodtunk. Tervezzük, hogy jövőre is visszajövünk ide, a versenyszezont követően.

Horog László


Jól szerepeltek fiataljaink

Móron rendezték a kéttusa és háromtusa egyéni és váltó bajnokságot, amelyen a Volán Fehérvár fiatal tehetségei a várakozásoknak megfelelően, jól szerepeltek.


veszpr__mi2.jpg

Eredmények:

Egyéni és csapat:

3. U10 Fiú: Böhm L., Gyuricsek G.,Vámosi M.

2 .U11 Lány: Müllek M., Walthier L., Simon V.

1. U11 Fiú: Jassó Z.,Szalczgruber Zs., Wéber M.

3. U11 Fiú: Farkas L.,Horváth B., Tóth Á.

3. U12 Fiú: Csák M., Tasnádi Á., Lencs G.

2. U13 Lány: Gáti K., Oblath H., Pék I.

3. U13 Fiú: Horváth B., Bánfi Zs., Némedi Á.

2. U14 Lány: Szarka Luca

2. U14 Lány: Csizmazia Rita

1. U14 Lány: Csizmazia R., Koleszár Zs., Kovács E.

3. U14 Lány: Namesanszki A., Rácz N., Budahegyi K.

1. U15 Fiú: Horváth Barnabás

1. U15 Fiú: Horváth B., Rácz M., Páldi G.

3. Ifi B Lány: Veszprémi K.,Csizmazia P., Budahegyi A.

2. Ifi B Fiú: Tamás J., Héninger Á., Szarka V.

3. Junior Férfi: Farkas M., Bernáth B., Vizy A.

3. Felnőtt Nő: Veszprémi F., Slett K., Hada N.


Váltó:

3.U10 Mix: Nyakas V, Böhm L.

1. U11 Fiú: Jassó Z., Farkas L.

3. U11 Mix: Müllek M., Wéber M.

3. U12 Mix: Siklósi Zs., Csák M.

2. U13 Mix: Bánfi Zs., Némedi Á.

2. U13 Mix: Gáti K., Horváth B.

2. U14 Lány: Szarka L, Zsigovics V.

2. U14 Fiú: Szentprónai D. Budahegyi B.

3. U14 Mix: Regőci B. Kádas Á.

1. U15 Lány: Koleszár Zs., Kovács E.

3. U15 Lány: Budahegyi K.,Rácz N.

1. U15 Mix: Csizmazia R, Horváth B.

1. Ifi A Lány: Veszprémi K., Veszprémi F.

1. Junior Lány: Slett K., Molnár E.

2. Junior Fiú: Bernáth B, Farkas M.

3. Felnőtt Mix: Csizmazia P., Katona B.

Horog László



Megkezdték a felkészülést
Az egy hónappal ezelőtt, Bathban, váltóban Európa-bajnoki ezüstrémet szerző két volános tehetség, Harangozó Bence és Málits István megkezdte a felkészülést a 2016-os szezonra.

harang_szlobi.jpg

Míg Málits számára az angliai Eb a premier, azaz az első, felnőtt világverseny volt, Harangozó számára sorrendben a negyedik. Előzőleg klubtársával, Demeter Gergellyel, valamint Alekszejev Tamarával szerepelt a férfi, illetve a vegyes váltóban. Bathban Alekszejevvel és Málitssal is rajthoz állt, tehát mozgalmasak voltak a napjai a kontinensviadal kezdetén.

Tavaly is rajthoz álltam a vb-n és az Eb-n, szerencsére ez ugyanígy zajlott az idei két világversenyen is, Berlinben és Bathban. Valamint két Világkupa-viadalon is szóhoz jutottam, Kecskeméten egyéniben, ahol nem jutottam a döntőbe, Kairóban rendeztek mix váltót, Tamarával a 3. helyen zártunk, amivel érthetően roppant elégedettek voltunk. A tavalyi felnőtt Eb-n, Fehérváron Demeter Gerivel a 10. helyen értünk célba, a varsói vb-n jobban ment, kimondottan jó teljesítménnyel az 5. helyen zártunk. Az idén júniusban bonyolított, berlini vb-n Tamarával a 15. helyen fejeztük be a küzdelmeket, sajnos a vívásban elmaradtam a várakozástól – mondta Harangozó Bence.

A közelmúltban rendezett Eb-n a vegyes váltóban kimondottan jól kezdtetek, komoly esélyetek volt Alekszejevvel a dobogós helyezésre. Mégsem sikerült. Miért?

Sajnos a lovaglás során leestem a lóról. Ezen ment el az érem. Tamara jól lovagolt, hibátlan pályát ment, én azonban nem tudtam jól megoldani a feladatot, igaz, nehezen kezelhető négylábút húztam. A 3. helyen álltunk, az esés miatt túl sok időt és pontot veszítettünk, így az érem elmaradt, a 7. helyen zártunk a kombit követően. Jól lőttem, mindössze kettőt hibáztam és jól futottam, de a lovaspályán elhullajtott pontok már nem jöttek vissza.

Másnap viszont kárpótoltad magad Málitssal.

Jól ment egész nap, az úszással kezdtünk, a 6. helyen érintettük a falat, a vívás után is ugyanezen pozícióban voltunk, az utolsó néhány asszót sajnos elrontottam, végül egált vívtam, 9 győzelmet és ugyanennyi vereséget számláltam. A lovaglás után feljöttünk a 4. helyre, egyikünk sem vert akadályt, mindössze egy másodperc időtúllépésünk volt, tehát jól megoldottuk a feladatot. A kombinált számban én kezdtem, a váltót a 4. helyen adtam át, Málits Pisti magabiztos volt, a lövészet során a riválisok közül többen hibáztak, klubtársam a második helyen érkezett célba, hét másodperc hátránnyal az ukránok mögött.

Meglepett a dobogós helyezés?

Igen, természetesen nagyon örültem neki. Előzőleg úgy gondoltam, legalább tíz duó indul, végül hét páros állt rajthoz. Úgy kalkuláltam, ha az ötben zárunk, nem leszek csalódott. Végül ezüstérem lett belőle. Lehetett volna arany is, Isti végig jól futott, s ha az utolsó sorozatnál előbb kijön a lőállásból, az ukránokat befoghattuk volna. Persze, okom így sem lehet panaszra.

Mit gondolsz, jövőre is ti kaptok szerepet?

Bízom benne. Mivel 2016-ban olimpiát rendeznek, a többség az egyéni küzdelmekre figyel, kvótát akar szerezni, bízom abban, hogy a váltóban mi jutunk szóhoz a viadalokon.

Bathban jött el pályafutásod legnagyobb sikere. Amikor öttusázni kezdtél, gondoltad, hogy majdan felnőtt világverseny dobogójára lépsz?


Nyolc évesen jelentkeztem a Volánban, akkoriban ezen nem gondolkodtam. 23 évesen sikerült, érthetően boldog vagyok. Úgy gondolom, jó csapatembernek számítok, alighanem ezért szavaz nekem bizalmat a szövetségi kapitány az utóbbi két esztendőben. Nagy öröm volt az Eb-ezüstérem, mindenki gratulált, a kezünket szorongatta. A felnőttek között ez volt a legnagyobb sikerem, előzőleg, a juniorok között egyéniben a 10. volt a legjobb helyezésem. 2013-ban, a fehérvári világbajnokságon, csapatban győztünk Demeter Gerivel és Málits Pistival, váltóban pedig ezüstérmesek lettünk.

Hétfőn kezdted a felkészülést. A nyáron kipihented magad?

Igen, az Európa-bajnokság után voltam nyaralni, igyekeztem pihenni. Úgy gondolom, elég szünet jutott számomra.


Horog László


Vörös Zsuzsa részvételével bemutatták a riói formaruhát
A Várkert Bazárban látványos programmal, brazil táncosok, honi művészek és persze ötkarikás bajnokok részévetlébe, több mint kétórás, showműsor keretében bemutatták be a magyar olimpiai csapat Rio 2016 kollekcióját, amelyet az adidas készített a jövő évi játékokra.

RTG_0934.jpg

A játékok rajtja előtt kereken egy évvel megtartott rendezvényen kiderült, hogy a japán alapanyagból készült, magyar motívumokat is tartalmazó kollekció domináns színárnyalata – a korábban megszokott bordóval szemben – ezúttal a méregzöld lesz, és mellette az almazöld is kap szerepet.
Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára elmondta, megtisztelőnek tartja, hogy a tervezésbe az adidas a MOB-ot is bevonta. Az est során többször elhangzott, hogy a világcég összesen hat ország sportolóit öltözteti Rio de Janeiróban, a magyaron kívül még a német, a brit, az ausztrál, az etióp, valamint a Trinidad és Tobagó-i olimpiai csapatot. Közülük a németen kívül a magyar ötkarikás válogatott az egyetlen, amely 1968 óta mindig az adidas szerelésében szerepelt a nyári játékokon. Az est során többször elhangzott, hogy a világcég összesen hat ország sportolóit öltözteti Rio de Janeiróban, a magyaron kívül még a német, a brit, az ausztrál, az etióp, valamint a trinidadi olimpiai csapatot.
A bemutató vendégei a sportdivat változását is nyomon követhették, miután az elmúlt 47 esztendő eddigi összes magyar olimpiai ruházata feltűnt a színpadon. Ebben olyan híres magyar sportolók nyújtottak segítséget, mint Dunai Antal, Kulcsár Győző, Bóbis Ildikó, Foltán László, Martinek János, Kovács Antal, Kovács István, a Volán Fehérvár öttusázóinak igazgatója, Vörös Zsuzsanna, Vajda Attila, Varga Tamás, Dombi Rudolf és Fazekas-Zur Krisztina.
A tervező csapat számára a design szempontjából nagyon fontos volt, hogy egyszerű, de ikonikus darabokat tervezzenek a magyar versenyzők számára. A MOB aktívan részt vett már a tervezés első fázisában és végigkísérte a folyamatot egészen az új kollekció megszületéséig. A ruhák megálmodói – akik a sportmárka németországi központjában magyar top atléták bevonásával dolgoztak az elmúlt több mint két évben a hazai szereléseken – azt remélik, hogy a szurkolók is érzik majd a magyar sportolók ruháján a múltat, a jelent és jövőt összekötő elemeket, amelyek mind egy célt szolgálnak, hogy sikerre vigyék a hazai sportolókat.

- Nagy megtiszteltetés számomra, hogy meghívást kaptam a rendezvényre, ráadásul külön öröm volt, hogy a 2004-es, olimpiai győzelmem során viselt tréningruhában léptem a kifutóra. Tulajdonképpen mindegyik ötkarikás formaruha jól sikerólt az utóbbi évtizedekben, érthetően az én szívemhez az athéni áll legközelebb, nem csak a színvilága, hanem az anyaga miatt is. A riói formaruha szerintem jól sikerült, izgalmas és újszerű, bár szerintem kicsit sok lehet benne a zöld. Összességében egyértelműen pozitív véleménnyel vagyok róla, ugyanis láthatóan kényelmes, strapabíró, ugyanakkor könnyű anyagokról van szó –
mondta Vörös Zsuzsanna.

Horog László


Átadták az öttusaközpont új lovardáját
Ünnepélyes keretek között, olimpiai bajnokok jelenlétében felavatták a Volán Fehérvár öttusa központjában az új, impozáns lovardát.

Lovarda_avato_0163.jpg

A műsorvezető megnyitó beszédében az Alba Volán SC tiszteletbeli elnökének, Tóth Istvánnak gondolatait tolmácsolta.


- Örömteli esemény alkalmából találkozunk most itt, sportklubunk Börgöndi úti székhelyén. Székesfehérvár évtizedek óta a magyar öttusa egyik fellegvára. Büszkék vagyunk a Volán által az elmúlt évtizedekben elért eredményekre és rendezvényekre, a méltán világhírű utánpótlás-nevelő munkára. A volánosok bizakodva tekintenek a jövőbe is. Ennek részeként folyamatosan fejlesztik a minőségi szakmai munkát biztosító infrastrukturális feltétel-rendszert is. Ezért pályáztak saját lovarda építésére, mely a MOB által kiemelt sportágak fejlesztési elképzeléseinek támogatásából és a Kormány által meghatározott állami támogatásból valósult meg. A Magyar Öttusa Szövetség támogatásával a pályázat sikeres volt és elnyerték az Emberi Erőforrások Minisztériuma által biztosított 80 millió forintot. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata - mely a Volán Fehérvár Öttusa Szakosztály fő támogatói közé tartozik -, további 8 millió forint támogatást nyújtott egy új szabadtéri lőtér kialakításához.

Székesfehérvár megyei jogú város polgármestere, a sportot közismerten szerető és tisztelő dr. Cser-Palkovics András a jövő generációjának a szerepét hangsúlyozta beszédében. „Ez a csodálatos komplexum a gyermekek jövőjének érdekében készült el egy hatalmas összefogásnak köszönhetően. Magyarország Kormánya, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Magyar Öttusa Szövetség, a Magyar Olimpia Bizottság, az Alba Volán SC öttusa szakosztálya és Székesfehérvár önkormányzata képes volt összefogni egy nemes cél érdekében. Nyilvánvalóan a szakma indította el azt a nagyszabású kezdeményezést, amelyhez mindenki azt a támogatást nyújtotta, amelynek köszönhetően ma itt lehetünk. Nem titok az sem, hogy már a továbblépés lehetőségeit boncolgatjuk, hiszen úgy érzem, ez az egységes fellépés a következő időszak fejlesztéseit is megalapozza. Azt kívánjuk, hogy azok a fiatalok, akik itt elkezdenek sportolni, miközben lelkileg és testileg is egészséges emberek lesznek, egyúttal soha ne felejtsék el hogy a sport milyen fontos szerepet játszik ebben. Hatalmas öröm, hogy ennek az együttműködésnek a város is részese lehetett. Egyúttal hitet teszünk amellett is, hogy a következő időszakban is támogatjuk majd az ilyen és ehhez hasonló fejlesztéseket.” – mondta dr. Cser-Palkovics András, aki beszéde után a középkori Székesfehérvárt ábrázoló metszet másolatát nyújtotta át Vörös Zsuzsannának. A polgármester hozzátette: az eredeti példány a polgármesteri irodában található, a másolatot pedig a város olyan fontos partnerei kapják meg, amelyek a Székesfehérvár múltját, jelenét és jövőjét is meghatározzák.

Réczei Géza, a Magyar Öttusa Szövetség elnöke kijelentette, a fehérvári lovarda fantasztikus összefogás eredményeképpen valósulhatott meg. „Ez a csodálatos komplexum a magyar és a székesfehérvári öttusa fejlődését is elősegíti majd. Külön boldogság számunkra, hogy Magyarország Kormánya kérésének eleget téve, egy olyan típusú fejlesztést sikerült végrehajtanunk, amely a sportág hosszú távú céljait szolgálják. Örülök annak, hogy nagyon sok fiatal jött el a mai eseményre, ez is bizonyítja azt a megállapítást, hogy Székesfehérvár fantasztikus bázisa lesz a jövőben is a hazai öttusának.”

Fábián László, a MOB sportigazgatója kiemelte, ahogy eddig, Székesfehérvár ezentúl is központi szerepet tölt be a honi öttusa életében. „Nagy örömmel látom, hogy komoly fejlődést sikerült elérni a székesfehérvári öttusában. A különböző versenyeken én magam is tapasztalom, hogy milyen sok fehérvári képviselteti magát ezeken a megmérettetéseken, értve ezalatt a legkisebbeket is. A gyerekek tehetségén és a szakmai vezetésen túl, az ilyen szép létesítmények is hozzájárulnak ahhoz, hogy Székesfehérvár a jövőben is a magyar öttusa egyik fellegvára lehessen” – mondta Fábián László, Szöul ötkarikás győztese.

Székesfehérvár egyetlen olimpia bajnoka, a 2004-es athéni, nyári játékokon aranyérmet szerző Vörös Zsuzsanna, a volánosok szakosztály igazgatója szerint hatalmas előrelépést jelent a további fejlődés tekintetében a lovarda átadása. „Bár nagyon szeretek első lenni, azért remélem, hogy a jövőben tovább nő a székesfehérvári olimpiai bajnokok száma. Első alkalommal köszönhetem meg a nagy nyilvánosság előtt azt a támogatást, amely hozzásegített minket az egy évtizeddel ezelőtt megálmodott célunk eléréséhez. Magyarország Kormánya, a Magyar Olimpiai Bizottság, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint a Magyar Öttusa Szövetség támogatása kellett ahhoz, hogy egy kiváló minőségű lovarda épülhessen az Alba Volán Zrt. jogutódjának, a KNYKK Zrt-nek a területén. Meggyőződésem, hogy ezen a pályán olyan minőségű munkát lehet majd elvégezni, amelyre mindenki méltán büszke lehet, sőt, olyan hazai és nemzetközi versenyeket is rendezhetünk, amelyek tovább öregbítik a város és öttusa szakosztályunk hírnevét.”

Az eseményt megtisztelte Szondy István, a magyar öttusázás első olimpiai bajnoka, aki 1952-ben szerzett aranyérmet, valamint Martinek János, a MÖSZ főtitkára is, aki 1988-ban, Dél-Koreában egyéniben és csapatban is a dobogó tetejére léphetett.

Az öttusázók az ünnepség végén birtokba is vették a létesítményt, látványos, lovas bemutatót tartottak.

Horog László


Ötödik helyen végeztek csapatban
Gond nélkül jutott a döntőbe a Buenos Airesben rendezett ifjúsági A öttusa világbajnokságon a Volán Fehérvár két tehetsége, Burcsik Barnabás és Salga Gergő. A fináléban viszont nem sikerült az élmezőnybe kerülniük.

20150526_081211.jpg

Remekül indult a korosztályos vb Argentínában, Burcsik Barnabás, Salga Gergő és fővárosi Kardos Bence is bejutott a világbajnokság férfi döntőjébe. A selejtezőben a 68 mezőnyt két csoportra osztották, melyekben nagyot küzdöttek a versenyzők. Ezen küzdelemnek esett áldozatul Mikó Domonkos, aki nem került a szombati döntőbe. Ellenben a három csapattag, Kardos Bence, valamint a két fehérvári, Burcsik Barnabás és Salga Gergő eljutott a fináléba. Kardos Bence összesítésben 1122 ponttal a nyolcadik helyen került a fináléba a csoportjából, a Volán Fehérvár öttusázója, Salga Gergő kiválóan vívott: 20 győzelemmel a csoport 5. helyén végzett. Úszásban gyengébben teljesített, 2:11.31 időeredménye a 17. helyre volt elég. A kombinált számban behozta lemaradását, így 11:56.10-es időt kombizott, összesítésben 1120 ponttal a 13. helyen jutott a döntőbe. A szintén volános Burcsik Barnabás a selejtező első számát 18 győztes asszóval kezdte, ami a 18. helyet jelentette. Úszásban lemaradt a mezőnytől. 2:14.40 eredménnyel a 27. helyen végzett, majd káprázatos teljesítménnyel, 11:29 időeredménnyel a kombinált szám ötödik helyezettjeként ért célba. Így 1123 összpontszámmal a 12. helyen végzett.

- Elképesztően erős volt a mezőny. A kombinált számban óriási küzdelem folyt, fantasztikusan futottak a fiatalok és a lövészetben is brillíroztak. Mindkét csoportban legalább húsz versenyzőnek esélye volt a döntőbe jutásra - nyilatkozta a selejtező után Kállai Ákos, az utánpótlás szövetségi kapitánya.

Aztán következett a finálé, amelyben magyar csapat az ötödik helyen, Burcsik Barnabás és Salga Gergő pedig a mezőny második felében zárt. Kardos Bence, aki első éves A csoportos versenyzőként állt rajzhoz, legjobb magyarként 1137 összpontszámmal a 16. helyen, Burcsik Barnabás a 23. (1105 pont), míg Salga Gergő 1066 ponttal a 32. helyen végzett. A világbajnoki címet az orosz Serge Baranov szerezte meg, az ezüstérem a koreai Changwan Seo-nak jutott, míg a harmadik helyen is koreia öttusázó, Daewon Kim végzett.

Kállai Ákos, szövetségi utánpótlás-kapitány megjegyezte, hogy miután Kardos még csak elsőéves, a másik két fiú pedig az ifjúsági B korosztályba tartozik, így mindhárman rutintalannak számítottak ebben a mezőnyben. Ez pedig döntően befolyásolta szereplésüket.

Fiúk. Egyéni: 1. Szergej Baranov (orosz) 1205 pont, 2. Szeo Csang-van (dél-koreai) 1204, 3. Kim Daewon (dél-koreai) 1195, …16. Kardos Bence 1137, … 23. Burcsik Barnabás 1105, … 32. Salga Gergő 1066.

Csapat: 1. Dél-Korea (Changwan Seo, Daewon Kim, Wojin Park) 3529, 2. Oroszország 3520, 3. Mexikó 3507, …5. Magyarország (Burcsik, Kardos, Salga) 3308.

Horog László


Nem adja fel ötkarikás álmait
Az első két számban remekelt, a negyedik helyen várta a lovaglást a közelmúltban, Bathban rendezett Európa-bajnokságon, azonban a mellé rendelt négylábú társa megsérült, az újonnan sorsolt lóval pedig nem engedték indulni. Végül nem sikerült az első nyolcba kerülnie, a riói indulási jog ezúttal nem jött össze.

drzonkow_013.JPG

A Volán Fehérvár öttusázója, Demeter Bence megérdemelt szabadságát nemrég zárta, jó hangulatú nyaralással. Azonban nem titkolja, gyakran eszébe jutnak a Bathban történtek.

Amikor kiderült, hogy nem lovagolhat, ön kezelte a legjobban a helyzetet. Viccesen közölte, ha lóval nem mehet, futva megteszi a távot, valahogy átugrál az akadályok felett.

Mondtam, ha nem adnak lovat, megoldom a saját lábaimmal. Persze, tudtam, ez nem kivitelezhető, csak próbáltam oldani a feszültséget. Mondjuk, az idei év eddigi történései után nem voltam meglepve, hogy így alakult a számomra az angliai kontinensviadal. Mintha el lennék átkozva.

Valóban, alig akadt versenye, ami igazán jól sikerült. Mi volt a gond?

Nem voltam rendben lelkileg. Berlinben, a nyár eleji világbajnokságon nem jutottam döntőbe, ezért szerettem volna az Eb-n feltétlenül bizonyítani. Az év eleve rosszul kezdődött, a téli, soproni, futó edzőtáborban kifordult a bokám, 6-8 hetet kihagytam, illetve nem végezhettem megfelelő munkát. Le is mondtam az első, sarasotai Világkupa-versenyt, majd Kairóban, a második VK-n 8. lettem, ami rendben volt. Jött Róma, kiestem a selejtezőben, közepes volt a vívásom, ugyanilyen az úszásom és gyengén lőttem. Kecskeméten, a hazai VK-n a 20. helyen zártam, gyengén vívtam és lőttem, az úszásommal voltam csak elégedett. Minszkben, a VK-döntőn a 30. helyen értem célba, nem volt esélyem a jobb szereplésre. Nagyon gyenge voltam a páston, ezek után a lovaspályán a három verőhiba túl soknak bizonyult. Aztán jött a németországi vb, megint rossz vívás, gyenge lövészet, ráadásul a futás sem ment, borzasztóan rossz állapotban voltam. A budapesti országos bajnokságot tudom csak pozitív példaként említeni, ami ugyan nem világverseny, hanem hazai erőpróba. Ott rendben voltam, 2. lettem Kasza Robi mögött, ami jót tett a lelkemnek. Három másodperccel kaptam ki tőle, a futás során jöttem fel rá, de nem tudtam befogni. Az ezüsttel elégedett voltam. Berlin után elutaztunk a franciaországi, magaslati edzőtáborba, két és fél hetet gyakoroltunk, jó állapotba kerültem, vártam az Eb-t.


Ahol mesésen indult minden.

A vívás során magabiztos voltam, 20 tust adtam és 15-öt kaptam, mindössze egy megtorpanásom, négyes, vereségi szériám volt, ám előzőleg és utána is elkaptam a fonalat. Jó úszónak számítok, a medencében egy másodperccel maradtam el az egyéni legjobbamtól, ott voltam a közvetlen élmezőnyben, a 4. helyről vártam a lovaglást.


A sorsolás után azt mondta, az ön mellé rendelt lóval nem lesz könnyű dolga, de meg fogja oldani a feladatot.


A versenyt megelőző pályabemutatón egy verőhibával ment, a viadalon pedig öttel, azt én is láttam. Arra gondoltam, inkább a lovas hibázott. Annyira nem volt vészes a ló mozgása, úgy ítéltem meg, 1-2 verőhibával megúszom, különösebb gond nélkül. Megkezdtem a bemelegítést, nem volt semmi probléma az ügetéssel, s az első három akadállyal sem a próbaugrások során. Azonban a negyediknél hirtelen megállt, a hátsó lábával befékezett, nyilvánvaló volt, hogy sérült. A versenybírók is észlelték, egyikük jelezte, húzzak új lovat. Megtörtént, felültem a másikra, gond nélkül melegítettünk, majd amikor érkeztem a versenypályára, szóltak, hogy nem indulhatok, ugyanis felültem az elsőre, sőt, ugrottam is vele, így nem kaphattam volna másikat. A szabály rossz, hiszen az sétánál, ügetésnél a ló mozgásából nem derül ki, hogy gond van, csak ugrásnál. A második lóval remekül ment mindent, nagy volt az összhang, ha engedik, hogy induljak, alighanem hibátlanul letudtam volna az egészet. A szövetségi kapitány, Pálvölgyi Miklós az edzői stáb tagjaival azonnal óvott, de elutasították, 0 pontot kaptam a lovaglásra, az esélyeim elszálltak, hogy az élmezőnyben végezzek. Óriási balszerencsém volt. Sok múlik a lovagláson, ha az ember a saját lovával indulhatna, egyszerűbb lenne minden. De nem kivitelezhető, hiszen a szállítási költségek pokolian magasak, ráadásul, ha valaki kiesik a selejtezőben – ahol nincs lovaglás -, feleslegesen utaztatták a patás állatot. Hatalmas pénzkidobás.


A záró futást és lövészetet becsülettel végigcsinálta. Hogy milyen idegállapotban, arról gondolom, ne faggassam.


Mivel vártuk az óvás kapcsán a döntést, lovas ruhában ültem a zsűrifülke közelében, negyedórája ment már a melegítés a kombira, amikor én bekapcsolódtam. Lelkileg sem voltam rendben, azonban igyekeztem becsülettel végigcsinálni a kombinált számot. Nyilván sokkal jobb teljesítményre lettem volna képes, ha nincsenek az előzmények, jó lovaglás után dobogós pozícióból vágok az utolsó tusának. Meggyőződésem, összejött volna az ötkarikás kvóta, az első nyolcban kellett volna végeznem, erre képesnek éreztem magam, sőt akár a dobogóra is. Elfogadhatóan lövök és jó futónak számítok, megoldottam volna.

Még nem veszett el minden. A jövő évi vb is kvalifikál.

Igen, viszont a lehetőségek szűkülnek, ott csak az első három szerez ötkarikás jogosultságot. Most Bathban kínálkozott a nagy lehetőség. Igaz, a világranglista alapján is ki lehet jutni, Kasza most megszerezte az 5. helyével, de ő sem dőlhet hátra, hiszen még van esélye erre Marosinak és nekem is. Marosi most nem került nyolcba, mint ahogy én sem. Ha egyikünk sem szerez kvótát, Kasza automatikusan riói résztvevő. Ha mások is rendelkeznek kvótával, a kapitány dönt a két induló személyéről. A következő vb mellett a VK-versenyek számítanak, azok alapján alakul ki a világranglista, onnan még 12-15 sportoló eljuthat Brazíliába. A pontokat hat viadal adja, a négy VK-helyszín, a VK-döntő, valamint a vb. Azért sajnálom a Bathban történteket, mert ez volt számomra a hatalmas esély.

Londonban, 2012-ben volt kvótája, mégsem indulhatott.

A kapitány úgy döntött, hogy Marosi Ádám mellett Kasza Robi jut szerephez. Robi megnyerte a Világkupa-döntőt, ezzel lett kvótája, továbbá egy hellyel előttem végzett a vb-n és az Eb-n egyéniben, utóbbi alkalommal ő második lett, én harmadik, Moszkvában, egy meghívásos versenyen ő szintén ezüstérmes lett, én pedig bronzérmes, tehát a helyezései alapján megérdemelte a lehetőséget. 2012 tavaszán, a VK-sorozaton elé kerülhettem volna, ő sérült volt, nekem viszont pont akkor nem ment az öttusázás. Természetesen nem adom fel, szeretnék ott lenni a jövő nyári olimpián.

Horog László


Ezüstéremmel indított a felnőtteknél
A Volán Fehérvár öttusázója, Málits István ezüstéremmel kezdte pályafutását a nagyok között, lévén am korábban csak utánpótlás viadalokon bizonyító pentatlonista a Bathban rendezett Európa-bajnokságon a váltóversenyt követően a dobogó második fokára léphetett klubtársa, Harangozó Bence társaként.

m__lits_pisti.jpg

- A korosztályos erőpróbákon már rendelkeztem jó eredményekkel, részt vettem háromtusa Eb-n, négytusa Eb-n, junior Eb-n és vb-n, a legjobb eredményen a junior világbajnoki győzelem volt csapatban, 2013-ban, hazai pályán, Fehérváron, Harangozó Bence és Demeter Gergely társaságában. A felnőtteknél Világkupa-viadalokon már szerepeltem, 2009 óta Kecskeméten mindig rajthoz álltam, valamint idén már Kairóban is. A selejtezőben kiestem. A januári, budapesti, fedett pályás bajnokságon jól ment, a 13. helyen zártam, a harmadik legjobb magyar lettem, Kasza Róbert és Tibolya Péter mögött. Ez önbizalmat adott a folytatásra - mondja az érthetően rendkívül boldog Málits István.

- Az edzők szerint kiválóan dolgoztál Font-Romeuban is, a berlini vb-t követő, az Eb-t megelőző, magaslati edzőtáborban is.

- Igyekeztem. A vívás tényleg jól ment, a körvívás során nem csak a honfitársakkal, a németekkel, az angolokkal és a spanyolokkal is viaskodtunk, első, illetve második helyen zártam. A futás és az úszás során is csipkedtem magam, jó állapotban érkeztem az angliai Eb-re.

- Mikor tudtad meg, hogy szerepelhetsz életed első, felnőtt világversenyén?

- Franciaországban, az edzőtábor harmadik napján a vacsora után néztem az egyik honi internetes, sportos portált, amelyen közölték a keretet. Onnan tudtam, hogy Harangozóval ketten alkotjuk a férfi váltót. Mondanom sem kell, nagyon örültem, hogy a szövetségi kapitány bizalmat szavazott nekem. Plusz motivációt adott. Persze, többen felhívták rá a figyelmemet, hogy figyelmesen, okosan és higgadtan kell folytatnom a felkészülést, nem szabad görcsölnöm. Úgy gondolom, az Eb-t megelőzően tökéletes munkát végeztem.

- Milyen reményekkel vártad a váltót. Bíztál az éremben?

- Nem volt információm az ellenfelekről, nagyon meglepett, hogy csak hét duó nevezett, a sok ötkarikás kvóta miatt mindenki az egyénire koncentrált. Sok nemzet ezért nem indított váltót. Úgy gondoltam, ha összeáll mindkettőnknek, nem hibázunk jelentőset, ott lehetünk a dobogón. Az úszásban nem ment rosszul, de nem volt kimagasló sem, az egyéni csúcsomtól egy másodperccel elmaradtam. Ha megúszom a legjobbamat, azzal sem végeztünk volna előrébb, szerencsénkre más sem produkált kiemelkedőt, együtt maradt a mezőny, a 6. helyen vártuk a folytatást. Vívásban én beragadtam a kezdésnél, három vereséggel nyitottam, aztán belelendültem, egálra álltunk, ám az utolsó négy aszót elrontottuk. Maradtunk a hatodik pozícióban, a lovaglás nagyon jól sikerült, verőhibát nem vétettünk, mindössze egy másodperc időtúllépésünk volt, feljöttünk a 4. helyre. A kombi során „Harang” nagyon jól lőtt és futott, következtem, én, a 4. helyről indultam. Az első lövészetem katasztrófa lett, a 12-ből 7 hibát vétettem, alighanem azért, mert nagyon izgultam. Az eső nagyon esett, de az nem zavart. A második sorozatom jobb lett, 4-et hibáztam, mivel az ellenfelek jóval többet, a 2. helyen futottam ki a lőállásból, amit megtartottam a célig, az ukrán fiú mögött érkeztem. Hét másodperccel kaptam ki, ha kicsivel jobban lövök, főleg az elején, futhattam volna az aranyért.

- Csalódott vagy?

- Nem, egyáltalán nem. Nagy öröm az ezüst, a helyszínen mindenki dicsért, gratulált, a kezem szorongatta. Aztán jöttek az üzenetek a barátnőmtől, a családtagoktól, barátoktól, ismerősöktől. Úgy gondolom, kezdés nem rossz egy ezüst egy Európa-bajnokságon. Természetesen várom a hasonló folytatást.

Horog László


Keszthely érintésével Buenos Airesbe
Vasárnap utazik az argentin metropoliszba a Volán Fehérvár két fiatal tehetsége, Burcsik Barnabás és Salga Gergő, akik az ifjúsági négytusa világbajnokságon szerepelnek Dél-Amerikában.

salga_burcsik1.jpg

Az argentin fővárosba utazást, a hosszú túrát megelőzően Keszthelyen, vívó edzőtáborban töltenek két napot fiataljaink, akik a nemzeti edző, Demeter József irányításával készülnek a Balaton egyik legfrekventáltabb városában. A hazatérést követően nem sokat időznek Fehérváron, rövidesen utaznak is tovább, Buenos Airesbe.

A két, 1999-ben született tehetség számára az idei évben ez lesz a harmadik világverseny, előzőleg Csehországban, Prágában, az ifi négytusa Eb-n, valamint Portugáliában szerepeltek az ifi háromtusa Eb-n. Ezúttal azonban kontinenst is váltanak. Burcsik a csapatban két csepeli versenyzővel, Mikó Domonkossal és Kardos Bencével áll rajthoz, Salga pedig egyéni indulóként igyekszik bizonyítani rátermettségét.

A volános ifjak természetesen a döntőbe kerülést, a fináléban pedig a legjobb húszban való szereplést tűzték ki célul. Burcsik hozzátette, csapatban szeretne dobogóra lépni két, fővárosi társával. Vélhetően az oroszokkal, az olaszokkal és a mexikóiakkal lesznek nagy harcban az érmekért folytatott küzdelem során.

Horog László



Megvan Kovács Sarolta riói kvótája
Magyar – és persze, fehérvári - szempontból rendkívül jól alakult a bath-i öttusa Európa-bajnokság női hagyományos versenyének befutója. Ugyanis bár a várakozástól jócskán elmaradva egyéniben csak a 25. helyen végzett, mégis olimpiai kvótát szerzett Kovács Sarolta.

RTG_8334.jpg

Ugyanis azzal, hogy július elején, a három riói, indulási jogról döntő berlini világbajnokságon 6. lett, esélyt teremtett magának. Persze, Saci számára a gesztenyét Peking olimpiai bajnoka, a német Lena Scöneborn kaparta ki Bathban. Ugyanis másfél hónapja a német fővárosban nyert, ezúttal pedig bronzérmes lett, így - lényegében - tolta lefele a kvótát a nyár közepi világbajnokságon érmes helyen ugyan nem, de előkelő helyen végzőknek.

Az idei Eb-n nyolc kvótát osztottak ki, s az itt kiharcolt kvalifikációt tartotta meg az is, aki előzőleg, a vb-n már szerzett. Berlinben három európainak jutott kvóta, közülük az akkor győztes német versenyző végzett egyedüliként most is olyan helyen, amely ismét riói részvételt ért, ezáltal a berlini, vb-s kvótája felszabadult. A világbajnokságon a második helyezett kínai Csen Csien és a harmadik brazil Yane Marques szintén kvalifikálta már magát a saját kontinensén, így a Berlinben negyedik orosz Donata Rimsaite, illetve ötödik brit Samantha Murray megtartotta a kvótáját, Schönebornét pedig Kovács kapta.

Saci nem kezdett rosszul, a medencében ezúttal ugyan nem ő lett a legjobb, de 2:10.52-es ideje és 4. helye miatt sem kellett szégyenkeznie. A vívásban kimondottan jól kezdett, az elején a 2. helyen állt, azonban rövidzárlat következett, amiből később sem igazán tudott kikecmeregni, végül 15 győzelmet és 18 vereséget gyűjtött, ezt a tusát a 23. helyen zárta, összesítésben visszacsúszott a középmezőnybe. A lovaspályán hét akadályt vert, edzője, Sós Attila szerint ez nem az ő hibája volt, az utasításokat betartotta, jól dolgozott a nyeregben, négylábú társa nem volt kiemelkedő képességű.

A futás előtt a 24. helyen állt a Volán Fehérvár sportolója, az első sorozata hibátlan volt, azonban – elmondása szerint - a későbbiek a táblája nem jelezte a találatokat, ami elbizonytalanította, végül a 25. helyen fejezte be az egyéni küzdelmeket, 1252 ponttal.

- A kvótának természetesen örülök, ami nyugalmat ad a folytatásban. Ez a nap nem igazán sikerült, természetesen jobbat vártam magamtól. Főként vívásban. Az, hogy nem igazán ment a páston, a folytatást is döntően befolyásolta –
mondta Kovács Sarolta.

Az Eb-n Földházi Zsófia 17. (1294 pont), Alekszejev Tamara pedig 30. lett (1230). Nyert a megint elképesztően hajrázó londoni bajnok, litván Laura Asadauskaite (1371), megelőzve a sokáig élen álló Elodie Clouvelt (1368), Schöneborn pedig 1357 pontot szorgoskodott össze, A magyar csapat az ötödik helyen végzett, győztek a britek, megelőzve a németeket, az olaszokat, az oroszokat és a mieinket.

Horog László


Demeter Bencét nem engedték a lovaspályára
Nagyszerűen kezdett, két szám után a negyedik helyen állt az Európa-bajnokságon a férfiak egyéni küzdelmeiben Demeter Bence. Klubunk kiválósága remekül úszott és vívott, azonban a lovaspályán már nem bizonyíthatta tudását. Ugyanis nem engedték indulni, ezzel Bathban elúszott az ötkarikás kvótaszerzés esélye.

RTG_2386.jpg

Kasza Róbert ötödik lett és olimpiai kvótát szerzett, Marosi Ádám a 11. helyen zárt, Demeter Bence pedig joggal roppant csalódott. A férfiak hagyományos versenyében nem engedték be a lovaspályára a két szám után a legelőkelőbb helyen álló sportolónkat, ezzel számára elszállt az érem-, illetve olimpiai kvótaszerzési esélye, továbbá a csapat is kiszállt a versenyből. Amennyiben a remek formában levő Demeter a szokásos módon hozza magát a lovas arénában és a kombi során, a csapat biztosan dobogós, sőt, alighanem aranyérmes.

A Bence mögött helyezkedő Kasza Róbert és Marosi Ádám jól lovagolt, így összetettben előreléptek, előbbi a harmadik, utóbbi 12. helyen állt a kombinált szám előtt. Demeter negyedik volt az úszást és a vívást követően, így utána már csak hárman lovagoltak volna, mivel a harmadik számban fordított sorrendben követik egymást a versenyzők. Amikor azonban rá került a sor, a műsorközlő bemondta, hogy lócsere történt, így csak utolsóként következik. Ez nyugtatólag hatott, lévén az általa előzőleg sorsolt patás nem mozgott valami jól előzőleg, olasz partnerével a vártnál több akadályt vert. A magyar tábor tehát optimistán várta az elviekben utolsóként érkező volános klasszist, aki higgadtan melegített a háttérben. Ám amikor az összes lovas teljesítette a pályát, közölték, hogy Demeter nem lovagolhat.

Mint utóbb kiderült, lova – amely a többihez hasonlóan az első körben már végigment a pályán, és egyébként öt akadályt vert le – a bemelegítő területen megsérült, a negyedik akadályt már nem ugrotta meg. A magyar öttusázót leszállították róla, az egyik versenybíró pedig új négylábút sorsoltatott vele. A szabály szerint azonban, ha a lovas felszáll a lóra a bemelegítőben, már nincs lehetőség a cserére. Vagyis szabálytalan volt, hogy új lovat kapott, ugyanakkor sérült lóval semmiképpen sem tudott volna értékelhető eredményt elérni. A magyar küldöttség azonnal óvott, a szövetségi kapitány. Pálvölgyi Miklós vezetésével az edzői kar tagjai is hiába győzködték a zsűrit, a beadványt elutasították. A honi szövetség alelnöke, a jogi végzettséggel, valamint egyéni világbajnoki címmel rendelkező Simóka Beáta is beszállt a küzdelembe, hiába magyarázta a bíróknak: nem lehet olyan döntést hozni, ami a vétlen versenyző számára káros. A válasz nemleges maradt, Bence nem ülhetett nyeregbe.

Mivel a döntőben nyolc riói kvótát osztanak, a kiváló formában levő Demeternek jó esélye volt ezek egyikének megszerzésére, sőt, versenyben állt valamilyen éremért is, illetve a csapat is minden bizonnyal dobogós lehetett volna. Bence az egyéni legjobbjánál alig úszott gyengébbet, valamint 20 győzelemmel és 15 vereséggel zárt a páston, joggal bízott a sikeres folytatásban. A letiltott lovaglás után a kombinált számban ugyan részt vehetett, de az utolsó helyre csúszott vissza a záró szám előtt. Ráadásul a bemelegítést is közel fél órával később kezdte, mint a többiek, ugyanis lovas szerelésben várta az óvás elbírálását.

Marosi a 18. helyről a 12.-re lépett előre azzal, hogy hibátlanul, szintidőn belül, azaz 300 pontot érően ment végig a lovaspályán, és a kombinált számban még egy helyet előre tudott lépni, a 11. helyen ért célba, de a riói kvóta megszerzéséhez ez kevés volt.

Sikerült viszont a kvótaszerzés Kasza Róbertnek, aki a lovaglás után az ötödikről a harmadik helyre került, mivel csak egy akadályt vert le (293 pont), ám a kombinált számban két helyet visszacsúszott és végül ötödikként ér célba.

Demeter Bence érthetően csalódottan értékelt az eredményhirdetést követően.

- Úgy éreztem, kimondottan jó formában vagyok. Felszabadultan kezdtem a döntőt, jól úsztam, a folytatásban pedig tudtam irányítani az asszókat. Az én lovammal az első körben egy olasz ment, nem teljesítettek jól, edzőmmel elemeztük a hibáit. A bemelegítésnél az első három ugrás jól sikerült, a negyediknél kicsit hibáztam, a kelleténél távolabbról ugrattam el a lovat, abba aztán bele is álltunk, utána pedig már rosszabbul mozgott a ló. Amikor kiderült, ezzel nem indulhatok, azt mondták, húzzak egy új lovat, amit meg is tettem. Újra összeszedtem magam és már készültem bemenni a pályára, amikor közölték velem, hogy nem lehet. Nagyon csalódott voltam, jó lovaglással összejöhetett volna a kvóta. Ebben az évben korábban sok csalódás ért, gyakorlatilag semmi nem jött össze. Azonban most úgy éreztem, a rosszat mögöttem hagytam. De úgy látszik, még az Eb is ide tartozott.




Az Eb-n nyolc kvótát osztottak ki. A kvalifikáció névre szól, ugyanakkor nem jelent biztos riói részvételt. Egy-egy nemzetből ugyanis nemenként csak két fő indítható, így ha többen szereznek erre jogosultságot a jövő nyárig tartó időszakban, az adott szövetség határoz majd arról, ki vehet részt a játékokon. A kvótaszerzés pusztán azt jelenti, az adott versenyző nevezhetővé válik. A 2012-es londoni olimpia előtt három versenyzőnknek volt kvótája, Marosinak, Kaszának és Demeternek, a szövetségi kapitány határozata értelmében előbbi kettő indulhatott a brit fővárosban.



Férfi hagyományos verseny, egyéni:
1. Arthur Lanigan-o Keeffe (Írország) 1487 pont
2. Valentin Prades (Franciaország) 1476
3. Riccardo De Luca (Olaszország) 1475
...5. Kasza Róbert 1470 (úszás: 2:02:75 perc/332 pont, vívás: 20 győzelem/15 vereség/0 bónuszpont/220 pont, lovaglás: 293 pont, lövészet-futás: 11:15.33 perc/625 pont)
...11. Marosi Ádám 1452 (2:01.92/335, 15/20/1/191, 300, 11:14.12/626)
...36. Demeter Bence 1153 (2:02.49/333, 20/15/3/223, 0, 11:43.45/597)

Csapat
1. Franciaország (Valentin Belaud, Christopher Patte, Valentin Prades) 4384 pont
2. Oroszország (Ilja Frolov, Jegor Puskarjevskij, Alaksandr Lesun) 4354
3. Csehország (David Svoboda, Ondrej Polivka, Jan Kuf) 4348
...6. Magyarország (Kasza Róbert, Marosi Ádám, Demeter Bence) 4075

Horog László


Kovács Sarolta is döntős Bathban
A Volán Fehérvár kiválósága, Kovács Sarolta bejutott a döntőbe az angliai Európa-bajnokságon, Bath-ban. A másik két magyar versenyző, Földházi Zsófia és Alekszejev Tamara is így tett, az egyéni induló Szávai Liliána azonban nem tudott továbbjutni.

RTG_8369_1_.jpg

Az 54 induló két csoportban küzdött a döntőbe kerülésért. A mezőny mindkét feléből az első 12 helyezett automatikusan került a legjobb 36 közé, további 12 versenyző pedig a megszerzett pontszáma alapján. Az A csoportban Alekszejev második helyet érő vívással alapozta meg a napját. Huszonhat ellenfeléből 19-et legyőzött, így a kombinált szám előtt azzal együtt is megőrizte második helyét, hogy legjobbjától három másodperccel elmaradva, 2:20.44-gyel 12. lett a 200 méteres úszásban. A lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futás során az élcsoportban haladt, végül elsőként ért célba. Szávai viszont mindössze öt tust tudott adni az első számban, ezzel gyakorlatilag el is úszott számára a továbbjutás esélye. A 27. helyen várta az úszást, amely nem erőssége, 2:25.63 perces idejével 19. volt a medencében, összetettben pedig 26., végül a kombinált számban 13:48.26 perccel egy helyet tudott előrelépni.

A B csoportban érintettek úszással kezdtek, Kovács Saci 2:11.68-cal harmadik, Földházi 2:12.64-gyel ötödik volt. A vívás utóbbinak sikerült sokkal jobban, pedig eleinte inkább Kovács gyűjtögette a győzelmeket, azonban a fehérvári versenyző a szám közepén elvesztette a fonalat. Földházi a szám második és harmadik harmadában alig kapott ki, a lehetséges 26-ból 17 győzelmet gyűjtött be, amivel ötödik lett, összesítésben pedig felzárkózott a második helyre. Kovács sokáig pozitív mérleggel állt, aztán sokáig a döntetlen körüli eredményt tartotta, az utolsó két asszójában viszont kikapott, így 12/14-es mutatóval végzett és a kilencedik helyre csúszott vissza. A kombinált számot Földházi végig kontrollálta, 33 másodperccel indult az éllovas francia Elodie Clouvel mögött, de már az első sorozat után elsőként jött ki a lőállásból és végül elsőként is ért célba. A kilencedikként rajtoló Kovács ugyancsak jól lőtt, de a környezetében hasonlóan teljesítettek többen is, így végül a 13. helyen fejezte be a napot. Ez ugyan nem ért közvetlen döntőbe jutást, de pontszáma bőven elegendőnek bizonyult a vasárnapi folytatáshoz. Földházi kombinált eredménye 13:35.20, Kovácsé pedig 13:11.96 perc volt.

- Az úszás során nem úsztam ki magam teljesen, két másodperc bennem maradt, mint ahogy ugyanennyi asszó a vívás során is. Jól ment az elején, azonban a folytatásban technikai hibák következtek, nem éreztem a távolságot. A kombi során a lövészet kimondottan jól ment, előzőleg is alig, általában egyet rontottam, az utolsó sorozatnál pedig egyet sem. A futás amolyan biztonsági volt, bízom abban, hogy jó teljesítményre leszek képes a vasárnapi döntőben – közölte Kovács Sarolta.

A bath-i egyetem rendkívül jól felszerelt sportközpontjában zajló Eb-n szombaton a férfiak döntőjét rendezik. Demeter Bence, Marosi Ádám és Kasza Róbert képviseli a magyar színeket. A fináléban nyolc riói, olimpiai kvótát osztanak ki.

Horog László



Demeter Bence magabiztosan finalista
Demeter Bence a várakozásoknak megfelelően magabiztosan jutott az egyéni döntőbe a Bathban sorra kerülő Európa-bajnokságon, ugyanezt tette a csapat másik két tagja, Marosi Ádám és Kasza Róbert is. Az egyéni induló Demeter Gergely csoportjában a 24. helyen zárt, ezzel nem került a fináléba. A selejtező előtt napon vírusos megbetegedéssel bajlódott, ami rányomta bélyegét a teljesítményére.

RTG_2653.jpg

Népes mezőny indult a férfiaknál Bathban, a csütörtöki selejtezőben két csoportban 62-en versenyeztek a 36 finálés helyért, az első 12-12 öttusázó automatikusan jutott tovább, további 12 pedig a megszerzett pontszáma alapján léphetett a szombati döntőbe. Az A csoportban Demeter Bence nem kezdett túl jól, végig mínuszban volt, bár nagyon küzdött, nem kapta el a fonalat. Édesapja, a nemzeti edzőként tevékenykedő korábbi Európa-bajnok, Demeter József meg is jegyezte: „Két asszót kellene nyernie egymás után, azzal önbizalmat szerezne, megjönne az önbizalma.” A vívás végére meg is jött, az utolsó három csörtét hozta, ezzel döntetlenre mentette a vívást, 15 győzelmet aratott és 15 vereséget szenvedett, ezzel a 15. pozíciót foglalta el. Az 50 méteres fedett medencében 2:03.32 percre volt szüksége a 200 méter leküzdéséhez. Elégedetten lépett ki a medencéből, de hozzátette, nem úszta ki magát teljesen, kicsi maradt még benne. Az uszodában a kilencedik legjobb eredményt érte el, amivel előrelépett, a kombinált számnak csoportja 12. helyén vágott neki.

Marosi jó vívással kezdett, 30 asszójából 17-et megnyert, ezzel 10. volt az első szám után, majd a 200 métert 2:01.40 perc alatt úszta le, ami negyedik helyet ért, összesítésben pedig hatodikat.

A lövészetekkel tarkított 4×800 méteres futás különbözően alakult a két magyarnak. Marosi nagyon jó sorozatokat produkált, így az orosz Lesun mögött a második lövészet után már második volt, a harmadikat és a negyediket követően pedig elsőként jött ki a lőállásból. A negyedik körét visszafogottan kezdte, tartalékolta erejét, s csak az utolsó métereket nyomta meg, így is elsőként ért a célba. Ideje 11:48.20 volt, de mivel mindössze a befutási sorrend számított, ennek nem volt jelentősége. Demeter végig a még éppen a közvetlen továbbjutást érő 12. helyen futott. A második lövészete után, amely nem sikerült neki jól, 15. is volt, ezzel együtt sem kellett megszakadnia, annyit adott ki magából, ami elegendő volt a döntőbe jutáshoz. Az utolsó kört jó pozícióból kezdte, s végül be is ért 12. helyen 11:40.52-es eredménnyel.

A B csoport úszással kezdett. Itt Kasza 2:03.31 perce hatodik helyet ért, Demeter Gergely 2:08.92-je pedig 20. pozíciót. A pástokon Kasza 17, Demeter 16 győzelmet gyűjtött, ezzel előbbi hetedik, utóbbi 10. volt ebben a számban. Demeter Geri végig jól mozgott a páston, végig több győzelmet számlált, mint vereséget, végül 16/14-es mutatóval zárt.

- Két győzelem hiányzott, ha az megvan, nyugodtabban kezdeném a futást. Így nagyon nehéz lesz a döntőbe kerülni. Főleg úgy, hogy egy teljes napot ágyban töltöttem, ugyanis vírusos megbetegedés ledöntött a lábamról. Szerda este dőlt el, hogy egyáltalán indulhatok a selejtezőben. Már jobban vagyok, de a közérzetem még nem tökéletes – közölte a kombi előtt Demeter Gergely.

A záró versenyszámot Kasza nyolcadikként, Demeter pedig a 18. helyről kezdte, de mivel a középmezőnyben kicsik voltak a különbségek, kilézett küzdelemre lehetett számítani. Ebben végül Demeter Gergely nem tudott részt venni, bár igyekezett, nem bírta a tempót, a második lövészet után fokozatosan visszacsúszott a 24. helyre, így pedig már pontszámmal sem férhetett be a legjobb 36 közé. Kasza viszont magabiztosan oldotta meg a feladatát, jó lövészetekkel tartotta pozícióját, a végén pedig még egy hellyel előrébb is lépett, azaz hetedikként futott a célba. Az ő kombinált eredménye 11:52.99 perc volt, Demeteré pedig 12:14.69. Geri érthetően csalódottan ért célba. A viadal előtt a fináléba kerülést tűzte ki célul. Ha nincs a betegség, talán összejött volna.

Horog László



[10/93]
  

 

 

Bejelentkezés
LOGIN   
JELSZÓ      
     Regisztráció
     Elfelejtette jelszavát?

GALÉRIA

gal__ria.jpg

Versenyerdmények

Felnőtt OB

MK 3. forduló: kéttusa
                      háromtusa

Világ Kupa 4. forduló

U19 OB - Mizsér Jenő emlékverseny

ESEMÉNYNAPTÁR
NYÁRI TÁBOR

t__bor.jpg

SPORT KELLÉKEK

 
     LÖVÉSZET:

•  Feinwerkbau
  Walther


     VÍVÁS:
 

 Vivas.lap
  PBT
  Allstar
  Uhlmann
  Használt cuccok

 
     ÚSZÁS:
 

  Uszas.lap
  Arena
  Speedo
  Turbo
  ProAthlon
  Swim-Shop

 
     LOVAGLÁS:
 

  Lovas.lap
  Tattini
  Lovas Világ Kft.
  Nagy Lovas Kft
  Paint Horse Webáruház

 
     FUTÁS:
 
  Futas.lap
•  Adidas áruház
•  Nike
  Fila
  Saucony
  Polar
  Futócipő kavalkád

 


Letöltés

Jogi nyilatkozat

Impresszum

Copyright by ALBA VOLÁN SC ÖTTUSA