|
A Syma Sport- és Rendezvénycsarnokban a lövészet a lehető legjobban alakult számunkra, hiszen a nyitó számot a csak egyéniben induló Fülep Sándor nyerte 190 körrel, a csapatok között pedig a Balogh Gábor, Horváth Viktor, Marosi Ádám összetételű triónk szerezte a legtöbb pontot. (Balogh 185, Marosi 183, Horváth 181 kört könyvelhetett el.)
S mivel a selejtezőből csupán a magyar, az orosz és az ukrán együttes került be teljes létszámmal a fináléba, gyakorlatilag már biztos volt, hogy női csapatunk szombati harmadik helye után vasárnap sem maradunk érem nélkül, a kérdés csak az lehetett, milyen színű kerül a "zsákba".
|
Vívásban hideg zuhanyként hatott, hogy Balogh Gábor a harmincöt asszójából csupán tizenegyet nyert meg, ami az egész mezőny leggyengébb teljesítménye volt, de Fülep (15 győzelem és Marosi (13) sem brillírozott a páston. Horváth Viktor ugyanakkor huszonegyszer nyert, s a számban az ötödik helyen zárt, összetettben pedig feljött a hetedikre. Két szám után Fülep a 10., Marosi a 26., Balogh a 30. volt, a csapatversenyben pedig az ukránok (6084) és az oroszok (6024) is megelőztek bennünket. Sajnos, nem is kevéssel, triónk 5676 pontja nem sok jót ígért a folytatás előtt.
Fülep Sándor sem brillírozott a páston
A harmadik versenyszámmá a medence körüli mizéria miatt a lovaglás lépett előre, a rendezők pedig bejelentették, hogy az éjjel elfolyt közel 800 köbméter víz nem veszélyezteti a vb további lebonyolítását a szoborparkban. A statikusok megvizsgálták a talajt, és a lovas pálya felszínét hengerezéssel tömítették. A közlemény azt is tudatta, hogy a lelátók is biztonságosak.
A lovaglásban visszajöttek az esélyeink arra nézve, hogy csapatban ne "csak" bronzot nyerjünk. Az oroszoktól Turkin mindössze 916 pontot ért el, az athéni olimpiai bajnok Mojszejev 1116-ot, Frolov 1144-et, az ukránoktól az egyéniben addig vezető Kirpulanskij 912-t (menet közben nem csak rombolt Üstökössel, le is esett róla), Borkin 1032-t, Tyimosenko 1008-t. Ugyanakkor a mieink tanári módon lovagoltak: Balogh 1172, Horváth 1168, Marosi 1112 pontot szorgoskodott össze, az egyéni induló Fülep 1144-et. Mindez azt jelentette, hogy a csapatversenyben az élre állt oroszoktól (9200) "látótávolságba" kerültünk (9128), az ukránokat (9036) pedig lehagytuk.
A mieink tanári módon lovagoltak
De talán még fontosabb volt, hogy egyéniben Horváth Viktor feljött a második helyre! Négy szám után Fülep a 7., Balogh a 18., Marosi a 24. helyen állt. S közben véglegessé vált, hogy az úszást a végül helyre hozott és feltöltött medencében rendezik meg.
A lelátókon mintegy négyezren buzdították a mieinket, akik közül elsőként Balogh csobbant a habokba, és önmagához képest jó időt úszott (2:06,41). Fülep egyenesen szárnyalt, a nevezési idejénél közel két másodperccel jobbat ért el (2:02,57). Bármilyen hihetetlen, a következő futamban Horváth századra ugyanennyit teljesített. A legjobb úszónknak számító Marosi pedig még ezt az időt is megfejelte (1:58,73), s ezzel a második helyen végzett a számban. A leggyorsabb Mojszejev volt (1:58,19), Frolov ötödik lett (2:00,46), és nekik köszönhetően az orosz csapat növelte az előnyét az élen.
A lelátókon több ezren buzdították a magyarokat
Egyéniben az egyébként kiváló futónak számító Frolov is elhúzott az ezüstérmes pozícióját őrző Horváthtól. Fülöp feljött a hatodik helyre, Marosi a 16., Balogh a 23. helyről várhatta a záró számot..
Frolov huszonhét másodperces előnnyel indult Horváth előtt, őt két másodperccel később követte a cseh Svoboda, majd a fehérorosz Lapo, a lengyel Horbacz és Fülep következett, akinek már 42 másodperces hátránya volt az orosz versenyzővel szemben. Frolov győzelmét gyorsan elkönyvelhettük, majd megdöbbenve láttuk, hogy Horváthnak komoly gondjai támadnak, előbb csak két vetélytársa lép el mellette, majd sorban előzik meg a többiek is. Világbajnoki címvédőnk szemmel láthatóan küszködött, jószerivel inkább a szíve, semmint a lába vitte előre, majd amikor Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány kintről ráripakodott, hogy adja fel a versenyt, lesántikált a pályáról.
Mint kiderült, már a pénteki selejtezőben vádlisérülést szenvedett, ezt gyógyítandó, a futás során most is egy hatalmas kötést viselt a jobb lábán, ám ez nem orvosolhatta a problémát. "A selejtezőben a vívás után még meg tudtam oldani a futást, sajnos most nem sikerült..." - mondta szomorúan Horváth Viktor, akinek így nulla pontot könyveltek el futásban. S ezzel nem csak az ő egyéni érme úszott el, hanem a csapaté is. A győztes oroszok és az ezüstérmes ukránok mellett azok a fehéroroszok is megelőztek bennünket, akiknek csak két versenyzőjük jutott be a döntőbe.
"Akkor szóltam Viktornak, amikor már tarthatatlanná vált a helyzet. Míg úgy tűnt, hogy végigkocogja a távot, hagytam, de aztán véget kellett vetni ennek" - kezdte összegzését az MTI-nek Pálvölgyi Miklós. "Ami az egész napját illeti, hozzá mérten visszafogottabb lövészettel kezdett, azután viszont csinált három jó számot, végül elveszett számára az ezüstérem és a csapat dobogója. Ádám újoncként jól szerepelt, ha egy-két asszóval többet nyer, kimagasló lett volna a teljesítménye, Sanyitól futásban többet vártam, Gabinak pedig négy jó száma mellett volt egy nagyon rossz vívása, ami már-már megalázó." A szakvezető még hozzátette, a keddi váltóban Marosi mellett Tibolya Péter és Kasza Róbert szerepel.
Fülep Sándor egyéni indulóként dicséretesen szerepelt, végül hetedik lett, Marosi Ádám a 19. helyére már nem lehet büszke, az olimpiai ezüstérmes, kétszeres egyéni világbajnok Balogh Gábor 23. helye pedig egyenesen a katasztrofális jelzővel illethető.
Eredmények, férfi egyéni: 1. Frolov (orosz) 5796; 2. Svoboda (cseh) 5652; 3. Lapo (fehérorosz) 5612; 4. Berrou (francia) 5596; 5. Mojszejev (orosz) 5540; 6. Horbacz (lengyel) 5520; 7. Fülep Sándor 5512; ...19. Marosi Ádám 5404; ...23. Balogh Gábor 5344; ...36. Horváth Viktor 4512.
Csapat: 1. Oroszország 16 596; 2. Ukrajna 16 100; 3. Fehéroroszország 15340; 4. Magyarország 15 260; 5. Csehország 15 148; 6. Olaszország 15 048.
|